Tööriistad – kuidas valida parimad tööriistad koju?

Nagu muude asjadegagi, on ka koduseid tööriistu soetades mõned aspektid olulisemad kui teised. Esimese asjana võib kohe välja tuua selle, et osta tuleks kvaliteeti. Jah, kvaliteetseid tööriistu ostes tuleb tõenäoliselt nende eest pisut rohkem raha välja käia. Makita tööriistad ei ole tõenäoliselt sama odavad kui mõne teise brändi toodang. Pikas plaanis oled sa aga iseendale tänulik, kui sa valid usaldusväärse firma tooted.

Võtmesõnadeks on kvaliteet, mugavus ja mitmekülgsus

Oletame, et sul on kodus tööriistakomplekt ning midagi läks katki. Sa otsid tööriistad välja ning asud töö kallale. Kuid kunagi ammu poest odavalt ostetud tööriistakomplekt ei ole kvaliteetne ning töövahend kulub mingi aja peale ära. Lisaks katkisele esemele on sul nüüd kodus ka katkine tööriist. Parandamise asemel on sul vaja poodi minna ning taaskord raha kulutada. Sel hetkel sooviksid sa kindlasti, et oleksid pigem ostnud kvaliteetse asja, mis kestab kauem.

Teine asi, mille osas ei tasuks allahindlust teha, on tööriistade mugavus. Tööriist, mida ei ole mugav kasutada, jääb lõppkokkuvõttes kasutult seisma, sest iga kord, kui sa mõtled selle kapist välja võtmisele, tuleb sul meelde, kuivõrd ebamugav sellega töötamine võib olla. Ja on ka tööriistu, mille disain on mõeldudki su elu lihtsamaks tegema. Magnetkruvikeeraja on üheks heaks näiteks – sa ei pea enam keskenduma sellele, et kruvi jalga ei laseks, vaid tööriist hoiab seda sinu eest paigal. Makita tööriistad on aga tihtipeale varustatud kaitsesüsteemiga, mis aitab aku eluiga pikendada, nii et sinul on jälle mugavam, sest pole vaja hakata niipea lisakulutusi tegema!

Tööriistade valimisel on kasulik eelistada neid tooteid, mida saab mitmeti kasutada. Kuigi tavatrell võib oluliselt odavam olla, siis on see mõeldud ikkagi üksnes puurimiseks. Akutrell võimaldab sul aga nii puurida kui ka keerata ning selline mitmekülgsus võib vabalt selle su kõige kasutatavamaks tööriistaks muuta. Akutrelli suureks eeliseks on ka siduri ja piduri olemasolu, mis takistavad sul kogemata kruvi või poldi pead ning puuritavat tasapinda rikkumast.

Samamoodi on ka tööriistakomplektid mitmeti kasutatavad. Tööriistade ostmisel tekib alati küsimus, et kus neid siis hoida ning mitte kõik ei taha oma garaaži remonditöökojaks muuta. Samamoodi ei taha mitte keegi koperdada laokile jäetud mutrite otsa või ajada taga kruvikeerajat, mis sai ju ometigi aknalauale kindlasse kohta jäetud. Kui on vähem tööriistu, võib piisata ka tööriistavööst, aga poest leiab müügilt tööriistakomplektid, mis aitavad iseenesest juba kõiki su töövahendeid korras hoida.

Comments are closed.