Mida teha 10 00 USD-ga?

Time.com rahale spetsialiseerunud Money leheosa tegi ülevaate kahekümne neljast asjast, mida teha kui sul oleks 10 000 USD ja sa ei sooviks seda kohe lihtsalt ära kulutada ilma suurema tagamõtteta. Teeme ülevaate mõnest huvitavamast leiust nende nimekirjas.

Kirjuta raamat, mis lükkab su karjääri käima.
Juial Childi esimene kokaraamat aitas ta muuta staariks. Järgi tema edu retsepti aga kiirenda protsessi ise raamat kirjastades. Sa võid palgata raamatu toimetaja, disaineri ja ülejäänud summa suunata raamatu turundamisele. Inglise keelsete raamatute osas on võimalik endale http://www.bibliocrunch.com keskkonnast. Eestis on kirjastused ja õppeportaalid koostanud mitmeid õpetusi raamatute kirjutamiseks. Eestis raamatuga miljonäriks just ei saa. Kõige populaarsemaid raamatuid müüakse 20 000 eksemplari (Rootsis näiteks 500 000). Inglise keeles on aga raamatu vägagi lihtne välja anda ja seda saab müüki panna Amazoni ja Apple’i poodidesse.

Õpi selgeks uus keel
Töödetes ettevõttes, mis teeb äri rahvusvaheliselt, siis tuleb karjäärile kasuks võõrkeele õppimine. Teise keele õppimine on keskmiselt väärtuslik 2-3% palgatõusus (selgus Wharton and LECG Europe uuringus). Hiina keel toob kõige rohkem tagasi. Kui sa ei soovi õppida täiesti uut tähestikku ja sinu ettevõtte omab kliente näiteks Saksamaal, siis see võrdub keskmiselt 4%-lise töötasu tõusuga. Üks võimalusi kiireks keele õppimiseks on keele puhkus. LanguagesAbroad.com pakub keeleprogramme kolmekümne viies riigis. Programmiks on näiteks kahenädalane 20 grupi õppetunniga ja 10 privaatse õppega keeleprogramm Berliinis, mis maksab umbes 2000 eur. Hind ei sisalda majutust ja reisikulusid.

Loo kodune kino
Säästa tuleviksu raha kinos käimise pealt ja luba endale odavalt loodud luksust, mis ka sul aitab tulevikus kokku hoida. Keskmine kodukino maksab vähemalt 20 000 eurot. Dave Pedigo Custom Electronic Design & Installation ühingust aitas kokku panna 10 00 USD eest kodukino. Mõtle ka sellele, et tänapäeval on nutiseadmed juba omaette kodukino süsteemid ja alati ei ole vaja kohe investeerida kodukinosse. Uut seadet ostes ära unusta, et võimalik on müüa kasutatud Apple seade.

Kodukino õpetus:
Istmed: Novo Home Viewpoint (umbes $1,400)
Ekraan: LG’s 55-inch LED TV ($3,300) või Stewart Filmscreen($1,200 kuni $1,500) pluss Epson 5030UB projector ($2,499).
Helisüsteem: Sonos Playbar ($699) pluss Sub subwoofer ($699) paar Play:1 ($199 each)
Juurde lisana: Nostalgia Electrics vintage popcorn maker ($370) ja Avanti’s 3.1-cubic-foot stainless- steel jookide külmas hoidmiseks (umbes $230).

Investeeri kinnisvarasse
Kasuta summat kinnisvara soetamiseks, et see omakorda edasi üürida või soeta endale väikelinnas kinnisvara. Eestis on rendikorterite ärimudelist pikemalt kirjutanud sliptree.com. Alternatiivseteks võimalusteks on turul silma peal hoida teistel Eesti võimalustel. Näiteks Eestis tegutsev Hüpoteeklaen OÜ, mille peamiseks teenuseks on laen kinnisvara tagatisel, emiteeris eelmise aasta mais võlakirju 8-protsendilise aastaintressiga. Samuti on analüüsinud viimaste aastate jooksul hüpoteekvõlakirjade turule toomise võimalus Eesti Pangaliit.

Comments are closed.