Parimad raamatud meestele lugemiseks aastaks 2015

Mehelikkus, sport, poliitika, seks. Need on teemad, millest iga mees võiks midagi teada. Järgnevalt mõned viimase kahe aasta raamatud just nendel teemadel.

mina-zlatanMina, Zlatan – eesti keelne raamat rmaailma üheks parimaks jalgpalluriks peetavast Zlatan Ibrahimovićist. Mees kelle karjäär on endiselt hoos aga kes vaatab juba tagasi oma väga huvitavale elule.

Oleme ausad, Ibrahimovic on absurdne kuju. Ühel leheküljel kirjeldab ta ennast hämmastavaks, järgmisel fantastiliseks ja siis tuleb ootamatult tagasi maale, olles järsku kõige suhtes tagasihoidlik. Ta räägib endast ja oma oma lugudest tihtipeale läbi huumori ja kolmandas isikus. Seda aga kaasahaaravalt.

Tema karisma ja huvitav lugude pajatamine on aga kindel. Bosnia pere immigrandi elu Rootsis ja kasvamise käigus pidev tahe tunnistada kõigile oma tegelikku väärtust on inspireeriv kõigile.

circle-eggers_2704473aThe Circle, Dave Eggers – ainult inglise keeles saadav raamat. Satiiriline triller ühest suurest Kalifornia firmast, mille lõid kahekümnendates särasilmsed idealistid, kes soovisid inimeste elu paremaks muuta läbi maailma andmete töötluse. Raamat Circle on küll vahepeal rumalalt naeruväärne aga Google taolise ettevõtte valesti läinud teekonna sõnum on vaimustav. Autor Dave Eggers aga pakub lugemiseks professionaalset toest, mis vastab iga maitse ootustele.

 

 

 

A Man in Love, Karl Ove Knausgaard – Norra kirjanik, kes on skandaalne oman-in-lovema läbinisti ausa elu ülevaate osas, mis puudutab nii tema trumfe kui läbikukkumisi. Raamat, mis tõi kaasa suure arutelu, kas ta ei läinud mitte liiga kaugele oma ja oma kaaslaste, sõprade ja mitmete teiste lähedaste inimeste elu paljastamise osas, kaasaarvatud oma endise naise.

Tegemist on teise osaga, milles Karl Ove Knausgaard kirjeldab otsukoheselt oma keskeakriisi, uut partnerid ja oma isa rolli. Kohati isegi häiriva aususega.

Comments are closed.