Wall Street vs spordiennustamine

Panustamine spordiennustustele ja kauplemine Wall Streetil on omavahel lausa kohutavalt sarnased! Paljud Wall Streeti ärimehed armastavad kihlvedusid, eriti neid, mis on seotud spordiga. Seega võid sina omakorda kihla vedada, et nendest mitmed panustavad ka selle-aastasel Super Bowl mängul, mis on USA spordimaailma üheks aasta tippsündmuseks. Business Insider hinnangul on Super Bowl tegelikult üle kogu maailma üks populaarsemaid valikuid, kui asi jõuab selleni, et otsustada, millele panustada. Iga aasta panevad oma õnne proovile tuhanded mängijad – sealhulgas nii professionaalsed kui ka amatöörid.

Rääkides Wall Streeti mõistetega, siis meie teadmiste järgi võib Super Bowlil panustamise võrdsustada S&P500 kauplemisega, sest see mida S&P500 on investeerimismaailmale, on Super Bowl spordimaailmale. Paljud panustajate poolt kasutatavad strateegiad ja taktikad on identsed nendega, mida me näeme Wall Streeti elus Las Vegase kogenud spordipanustaja Ted Servansky (teise nimega „Teddy Covers“) selgitab hiljutises intervjuus peamisi spordipanustamise ja Wall Streeti maailmade sarnasusi.

Kas sa oskad oskad öelda, kuidas sarnanevad omavahel spordikihlvedude sõlmimine ja tegevus, mis toimub Wall Street’il?

On levinud väärarusaamad, mis võisid spordiennustuste maailmas olla tõesed kakskümmend ja kolmkümmend aastat tagasi aga mis nüüd on vananenud. Mis see olla võib? Otseloomulikult see, et panustaja mängib kihlvedudega tegeleva ettevõtte vastu. Aga tänapäeval ei ole see enam nii! Kes iganes panustab, on põhimõtteliselt sisenenud maailmaturule! Globaalse spordimaailmaga seotud rahasummad on määratu suured! Võib öelda, et see ulatub miljarditesse ja miljarditesse. Tegu ei ole sellega, et panustaja versus ettevõtte, see on panustaja versus ülisuur turg! Ja selle toimimine on omakorda väga sarnane sellele, mida me näeme Wall Streetil. Kui sa üritad tabada tõusuteel olevaid aktsiaid, ei ole sinu vastaseks üks firma. Ei. Omavahel võistlevad sinu hinnang ja mis sa arvad mõne aktsia väärtuseks ja turuväärtus.

Nii et sa võrdleksid võidutiimi valimist väärtuslikuks kujuneva aktsia valimisega?

Absoluutselt! Ma võin öelda, et ma olen day trader ning minu erialaks on spordiennustused. Valdava osa panustest, mis ma teen, otsustan ma väga lühikese aja jooksul. Muidugi Wall Streeti üks erinevusi on see, et sa võid lubada endale väikest kaotust. Kui sa ostad mingi aktsia ning avastad, et „Oih, ma ei arvanud, et see niimoodi läheb!“ on sul võimalus see maha müüa, kuid spordiennustuste maailmas on asi üldiselt vastupidine: kõik või mitte midagi. Muidugi nüüd on olemas live panustamine ja see pakub võimalust tehtud panustest ka hiljem taganeda.

Artikli vahendas ja tõlkis Saffort seifid. Ettevõtte, mis on spetsialiseerunud seifidele ja turvalisusele. Veendu, et sinu raha ja vara oleks turvaliselt hoiustatud. Vali endale sobiv seif! Saffort on Eesti kõige suurem seifidele spetsialiseerunud pood. Safforti e-poest leiab erinevaid seife (tavalised lukustatavad seifid, tulekindlad seifid, mööbliseifid, deposiitseifid, põrandaseifid, hotelliseifid jpm) ja turvakappe (relvakapid, võtmekapid, turvakarbid jpm).

Safforti seifid on Euroopa tootjate kõrgekvaliteedilised tooted. Suuremates linnades (Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Viljandi ja Kohtla-Järve) pakub Saffort transporti korteri ukseni.

Comments are closed.