Suvemajade müük – kuidas valida endale ja oma eelarvele sobiv suvepuhkus

Suvemajad peaksid olema mugavad ja avarad, muutes need teile ideaalseks kohaks. 

Suvel on suvemajad üks parimaid viise, kuidas koos sõprade ja perega kvaliteetaega veeta. Need pakuvad uskumatut võimalust kiravast linnaelust eemalduda ja aeglasemalt sammuda – suvemajad saab maast madalast üles ehitada, et luua just teile ideaalne koht või teise võimalusena saad oma isikliku eelistuse järgi ehitada kõikjal üle riigi. Suvemajade müük üle riigi kasvab, mis tähendab, et tulevikus nõudlus kasvab ka.

Suvemajade müügi puhul tuleb arvestada paljude nüanssidega. Õnneks pole nappus üks neist, sest turul on palju suurepäraseid suvemaju igasugustele inimestele. Eelkõige peate arvestama teie isiklike eelistustega – kui palju olete nõus kulutama, maja suurust, paigutust, erinevaid lisamugavusi ja palju muud. Lisaks saate müüa suvemaja hõlpsalt hiljem ning lisada väärtust majale.

Suvemajade müük ehk ost peaks olema arusaadav ja kõigile kättesaadav. Enne kui vaatate, milline võiks olla teie jaoks ideaalne valik, mõelgem välja, mis üldse on suvemaja?

Suurepärane valik on Domelor aiamaja:

Hubane koht teie aia või puhkemaja jaoks.


Suvemajad on üldiselt väike juurdeehitus, sageli hoone näol, juba olemasolevale kodule või suvilale. Kuigi see võib esineda vaid lihtsa terrassina, võivad suvemajad olla palju keerukamad. 

Paljud kaasaegsed suvemajad on ehitatud kõiki vajalikke mugavusi – ahjudest dušideni – silmas pidades, mistõttu on need ideaalsed sugulaste võõrustamiseks või lihtsalt õhtusöögi korraldamiseks. Suvemajadest saab ka suurepärane täiendus teie kinnistu aiale, andes teile kogu vajaliku lisaruumi, et oma aeda maksimaalselt ära kasutada. Pole ime, et suvemajade müük üle Eesti muutub üha populaarsemaks. Suvemajad on nüüd praktiliselt kõikjal – suvemajad Saaremaal, Tallinnas, Pärnus ja mujal on lihtsalt kättesaadavad.

Igaühele on oma stiil.

Suvemajad on suurepärased mitmel põhjusel ja üks neist on paindlikkus – paljud tootjad pakuvad teile sellise nullist valmis ehitada, lähtudes teie projektist või juba olemasolevast disainist. Ükskõik, mida otsustate valida, võite olla kindel, et teie jaoks on saadaval lai valik stiile ja konstruktsioone. Näiteks, puidust suvemajad on taskukohane ja usaldusväärne valik paljudele.

Võtame näiteks Baltichouse suvemajad või Palmako suvemajad – mõlemad firmad pakuvad teile ehituse osas täielikku paindlikkust. Olenemata sellest, kas otsustate oma juba olemasolevat kinnisvara laiendada või ehitada eraldiseisva kinnisvara, aitavad nad teid algusest lõpuni. Suvemajade müük või ost ei tohiks olla keeruline. Turul on saadaval ka palju häid soodsad suvemajad. 

Valmis suvemajad võib olla suurepärane valik teie aja säästmiseks. Nende hulgas on klassikalised valikud – palgist suvemajad, betoonist ja metallkarkassist puidust suvemajad. Suvemaja saab sobiva küttesüsteemi abil (näiteks soojuspump soojuspumbad.ee lehelt valides) edukalt kasutada ka talvisel hooajal külastamiseks.

Hea suvemaja valimisel on mõned küsimused, millele peate enne jätkamist vastama. 

Aga mis need on?

Suvemajade hind on mitmetahuline ja vajab enne ehitamist läbimõtlemist.

  • Milleks kavatsete suvemaja kasutada?

Kui otsustate midagi ehitada, rääkimata suvemajadest, peate algusest peale plaani pidama. See hõlmab arusaamist, milleks teie suvemaja peamiselt kasutatakse. Kas plaanite sellest teha hobiruumi või saab sellest linnast eemal asuv kontor? Teie otsustate, kuid selle hea mõistmine aitab teil oma aega ja ressursse palju paremini hallata.

  • Kui suurt suvemaja sa vajad?

Suurus mängib olulist rolli suvemaja ehitamisel – see saab lõpliku hinna määramisel koos materjalide ja planeeringuga määravaks. Seega mõelge, kas kasutate seda suurtel koosviibimistel või pigem väikestel pereõhtutel, et vältida selle edaspidi ümberehitamist. Suured suvemajad võivad aga olla heaks investeeringuks külmemateks aastaaegadeks.

  • Kas vajate toiteallikat?

Teine oluline tegur suvemaja ehitamisele mõeldes on elekter. Paljud suvemajad on ehitatud, nagu nimigi ütleb, kasutamiseks ainult üheks hooajaks. Kuid saate seda kasutada aastaringselt, lihtsalt sisustades selle elektriseadmetega või ühendades kütte. See on täielikult teie otsustada, kuid pidage meeles, et see mõjutab tõenäoliselt ka lõpphinda. Soojustatud suvemajad on suurepärane valik külmemate kuude veetmiseks.

Comments are closed.