Milliste valgustitega kaunistada terrassi

Rõdu, aianurk või terrass on ideaalne koht, kus nautida sooje suveõhtuid koos pere, sõprade või lihtsalt hea raamatu seltsis. Nende eriliste hetkede nautimiseks on aga abiks nii funktsionaalne kui ka dekoratiivne terrassi valgustus, mis suudab luua hubase ja intiimse õhkkonna, võimaldades paremini lõõgastuda ja end välja lülitada igapäevasest rutiinist. Kui suveperioodil hakkab toas temperatuur tõusma, võib terrass olla tõeline elupäästev nurgake, kus jätkata õhtut, nautida maitsvaid suupisteid, kuulata linnulaulu ja tunnetada mõnusat jahedat suvetuult.

Iga valgusti täidab erinevat funktsiooni

Seetõttu on üldise valgustuse jaoks soovitatav paigaldada kas lae- või seinavalgusti, mis suudab katta ära põhilise valgusvajaduse. Seevastu alt üles suunatud valgus aitab esile tõsta nii arhitektuurilist kui ka dekoratiivset kujundust, näiteks aias olevat tiiki, taimi või puid. Lõpuks aitab soe ja pehme meeleolukas valgus luua lõõgastavat ja unenäolist atmosfääri laua, pingi või diivani ümber. Just seetõttu on aga oluline mõista iga kasutatava valgusti funktsiooni, et luua täiuslik atmosfäär ja rõhutada terrassi ning ümbruse ruumi loomulikku ilu, valides hoolikalt sobivaimad valgustid.

Praktilised nõuanded terrassile valgustite valimiseks

Enne valgusti valimist kontrollige kindlasti ka selle IP väärtust. Välisvalgustite IP väärtus peab olema vähemalt 44. Vastav informatsioon ja teave on kindlasti eraldi iga tootega kaasas ja leitav tootega kaasas olevates juhendites. Valige hubase õhkkonna loomiseks soe valgus kuni 2700K. Soe värvitemperatuur kaldub kollaka värvuse poole, mis on lähedane vanade hõõglampide poolt kiirgavale valgusele. Oluline on pöörata tähelepanu enda valgusallikate heledusele. Heledat valgust ei ole soovitatav kasutada, sest see võib lõhkuda ümbritseva harmoonia.

Nutikas ja keskkonnahoidlik valik

 Päikesepatareiga valgustus on suurepärane valik mitte ainult majanduslikust, vaid ka keskkonna seisukohast. Päikeseenergia on õnneks usaldusväärne ja taastuv energiaallikas, mida saab väikese alginvesteeringu abil suurepäraselt ära kasutada. Seda tehes on võimalik nautida tasuta valgust kogu toote elutsükli jooksul. Täpsemalt öeldes on päikesepatarei paneeliga välisvalgustid väga ohutud ja mitmekülgsed, sest neid saab paigaldada kuhu iganes näiteks ae, terrassile või sissepääsu juurde väga lihtsalt, ilma elektrijuhtmeid kasutamata.

Sensorid on mugavad ja säästlikud

Võimalusel tasub terrassile või aeda valgustit valides kaaluda sensorvalgustuse kasutamist. Liikumisanduritega valgustid ei paku mitte ainult automaatset ja kiiret valgustust kohe, kui sensor märkab liikumist, vaid need valgustid tagavad ka parema energiasäästlikkuse, mis avaldu elektriarvel kuu lõpus.

Comments are closed.