Pikleri kolmnurk – arendav mänguvahend lastele

Mis on Pikleri kolmnurk ja miks ta on just lastele kasulik arengu ja enese- ning maailmaavastamise mõttes? 

Pikleri kolmnurk ehk pikler triangle loodi üle 100 aasta tagasi Ungari lastearsti Dr. Emmi Pikleri poolt. Hooliva südamega lastearst oli veendunud, et Pikleri ronimiskolmnurk peaks olema igal lapsel, et iseseisvalt uudistada ning avastada ronimise ja turnimisega kaasnevat. Ronimiskolmnurgad on ideaalsed selleks, et laps saaks ise tegeleda kodustes tingimustes selle avastamisega. Ning seda just ilma vanemate aitamiseta, sest vaid siis õpib laps kõige paremini tundma riske, raskuseid ning nende ületamist. 

Pikleri kolmnurk on lapsele kui tubane jõusaal

Pikleri kolmnurka peetakse Montessori kasvatuspõhimõtetele vastavaks ning seetõttu on ka sellised aktiivsed ning arendavad mänguasjad saanud üsna populaarseks. Ronimiskolmnurgad sobivad kasutamiseks lastele alates 6. elukuust kuni keskmiselt viienda eluaastani. Ronimiskolmnurk annab võimaluse lapsele takistuste iseseisvaks avastamiseks, nendel turnimisega tõsta üldist kehalist aktiivsust ja arendada koordinatsiooni. Just sellise ise avastamisega saab lapse loovus lennata. 

Ronimiskolmnurk on võimalik muuta ka liumäeks ning kasutusvõimalusi on üsnagi mitmeid: ehita sild või muuda Pikleri kolmnurk kasvõi vahvaks onniks! 

Pikler triangle on saadaval mitmete lisaseadmetega, mille leiab Rume.ee e-poest

Pikleri kolmnurk ei koosne ainult varbredelist ning sellega loodavast kolmnurksest trepist. Poes on müüa Pikleri kolmnurk, mis tuleb koos ronimisseinaga, liumäe ning paljude muude lisaseadmetega, mis lapse arenguga kaasas käies lisavad juurde väljakutseid, rohkelt rõõmu ning lusti.

Üheks selliseks on ka ronimiskolmnurk liumägi, mis annab lapsele võimaluse pärast Pikleri kolmnurgast üles ronimist ka liumäest alla lasta. 

Ronimiskolmnurk on lapsele väga arendav, tema kognitiivseid ja koordinatsioonilisi võimeid ning keskendumist arendav vahend. Valik on lai ning saadaval on ka ronimiskolmnurk aeda või lihtsalt õuetingimustesse. Tubastesse oludesse saab valida enda interjööri ning kodu omadusi arvestades just teile sobiva ronimiskolmnurga. 

Pikleri ronimiskolmnurk on valmistatud naturaalsetest ja taaskasutatavatest materjalidest, mis ei ole lapsele ohtlikud.

Nende populaarsus näitab seda, et Pikleri kolmnurk on tõepoolest vahva mänguasi, milles on veendunud kõik lapsed ja lapsevanemad, kes omale koju ronimiskolmnurga on soetanud.
Lase lapsel areneda omasoodu ning seda aitab teha Pikleri kolmnurk kõige paremini.

Pikleri kolmnurgad leiab Rume.ee e-poest.

Comments are closed.