Kuidas valmistuda jõulupidustusteks kodus?

Jõulud on peagi käes ja õige aeg on mõelda sellele, kuidas sel aastal pühadeaega tähistada. See on imeline aeg, kui kogu pere ja kõige kallimad inimesed tulevad kokku, mistõttu väärib see suursugust tähistamist. Mida arvestada jõuluõhtusöögi ja -peo korraldamisega kodus ning kuidas selleks juba täna ettevalmistusi teha? Jagame sinuga enda ideid, et saaksid korraldada meeldejääva ja imelise jõuluistumise.

Pane paika enda ideed

Kuidas soovid tänavu jõule tähistada? Kas eelistad intiimset peresisest ajaveetmist, mis algab kuuse tuppa toomisega ja lõpeb õdusa õhtusöögiga kodus? Või planeerid hoopiski korraldada suure koosviibimise, kuhu on oodatud mitmed põlvkonnad koos oma kaaslastega? Sõltuvalt koosviibimise suurusest ja formaadist saad panna paika juba kõik järgneva. Nii selle, kuidas katta oma suured kohvilauad hea ja paremaga. Või milliseid ühiseid tegevusi planeerida. Kui korraldad suure õhtusöögi, siis kindlasti tuleb mõelda ruumi mahtuvusele. Kui sul on kodus pikendatav ümar söögilaud, siis see ei ole probleem ja ainus asi, mida peab vaatama, on piisav toolide arv. Kui need peamised detailid on läbi mõeldud, saab minna juba palju põnevama osa juurde, milleks on nii menüü ja tegevuste paika panek. Unustada ei tasu ka erinevaid dekoratsioone ja kaunistusi, millega kodu särama lüüa. 

Koosta nimekiri asjadest, mis on vaja teha või soetada

Olenemata sellest, kas plaanid jõulumatka koos väikese sööminguga kodus või suurt pidulauda, oluline on alustada nimekirja koostamisest, et saada aimu, mida tuleb selleks ära teha. Jaga nimekiri mitmeks osaks, näiteks üks osa võiks olla menüü. Sinna pane kirja ideed, mida soovid pakkuda. Toidunimekirjaks on veel vara ja selle võid koostada nädal aega enne. Küllaga muude asjadega nagu dekoratsioonid või tegevused pole liiga vara. Siit tulevad ka järgmised nimekirja osad, milleks ongi nimekiri tegevustest, mida ette võtta. Selleks võib olla nii kuuse ehtimine, kinkide jagamine ja avamine, ühine meisterdamine, lauamängude mängimine või hoopiski laulmine. Viimaseks pane paika dekoratsioonid, mõtle sellel, kuidas kaunistada laud ja kas selleks on olemas erinevad küünlad, taimed või lilled ja palju muud. Kuidas soovid kaunistada ülejäänud kodu? Kaalu erinevaid valguskette, advendiküünlaid ja kauneid pärgasid, mida saab riputada akendele või ustele. Pane kõik enda ideed kirja ja koosta paralleelselt nimekiri, mida nendest dekoratsioonidest pead soetama.

Hakka ideid ellu viima

Kui põhjalik nimekiri on koostatud, tuleb panna paika, mida ja millal teha. Koosta plaan ja loo prioriteedid. Näiteks tasub kohe alustada dekoratsioonide soetamisega. Vaata esialgu üle, mis sul on kodus juba olemas ja mida oleks vaja juurde soetada. Kui sul on ka midagi muud puudu peale dekoratsioonide, näiteks söögitoolid, siis hakka ka neid otsima varakult. Nii hajutad enda kulusid pikema aja peale ja ei jäta asju viimaseks hetkeks, mis võib tekitada stressi. 

Väga hea idee on võtta ette tegevusi, mida vanasti eestlased jõulude ajal tegid. Uuri enne, mis need tegevused olid ja valmista need ette, et üllatada enda kallimaid inimesi põnevate ettevõtmistega. Soeta selleks vajalikud abivahendid juba varakult ära.

Kõige viimaseks jäta menüü. Toiduvalikud võid juba varakult paika panna, aga toiduasjad osta natukene enne ära. Seda eriti liha, kala ja värskete puu- ja juurviljade osas. Taga lauale imelised maitsed ja värske toit, mida kõik naudivad!

Comments are closed.