Jenkkivoodi – hea jenkkivoodi valimine koju, kust osta, plussid ja miinused

Jenkkivoodi on tõenäoliselt suurepärane valik teie koju.

Jenkkivoodi (ja kontinentaalvoodi) on suurepärane valik, kui just sisustate oma magamistuba. See mitte ainult ei paku suurepärast mugavust, vaid võib olla ka suurepärane disainielement, mis muudab teie toa millekski uueks ja värskeks.

Aga enne, kui aru saada, kas jenkkivoodi on sinu jaoks või mitte. Vaatame, mis üldse on jenkkivoodi ja kuidas see mööbel teile ja teie magamistoale kasulik on?

Jenkkivoodi või kontinentaalvoodi – mis see on?

Kontinentaalvoodil on kolm mugavuskihti. Jenkkivoodi kastmadrats toimib voodi aluspõhjana, tagades teie kehale sügava mugavuse. Pööratav vedrumadrats, mis toimib keskmise kihina, muudab voodi kõvadust ja on saadaval kolme erineva tugevusastmega: keskmine, kõva ja ülitugev. Madratsitel on mitu tugitsooni, et tagada maksimaalne mugavus ja pehmus igas magamisasendis (parema pehmuse jaoks valige hoolega ka sobiv voodipesukomplekt). Lõpuks on paks pealmine madrats, mis on teie kehale kõige lähemal. See maksimeerib teie unekogemust, toetades täpselt teie keha. Valida on kolme mugavustaseme vahel. Üldiselt võimaldavad kaasaegsed kontinentaalvoodid valida voodi, mis sobib teie kehaga kõige paremini (kontinentaalvoodi sahtlitega, pesukastiga kontinentaalvoodi 160×200 jne).

Jenkkivoodid – millele mõelda kontinentaalvoodi madratsi valimisel?

Kastmadratsi valimisel olge ettevaatlik. See toimib jenkkivoodi vundamendina. Sageli antakse see mõlemal küljel sama jäikuse ja vedrutüübiga. See tähendab, et kanga pinge ja sellest tulenevalt madratsi tunnetus on tavaliselt pisut kõvem, kui te mugavaks peate. See annab kattemadratsile tugevama toe ja muudab voodi tugevamaks sisse lamamiseks.

Oluline on tagada, et kastmadratsitel oleks vedrud. Nagu eelnevalt öeldud, säilitavad odavad kontinentaalvoodid seda kihti sageli. Seetõttu leiate kaubapoodidest ja veebipoodidest sageli kontinentaalvoodeid tõeliselt uskumatult madalate hindadega.

Kui valite jenkkivoodi, mille alumises kihis pole vedrusid, määravad voodi mugavuse ainult vedrumadrats ja pealismadrats. See ei anna samu eeliseid kui kontinentaalvoodi, mille vedrud on nii kastis kui ka vedrupadjas.

Jenkkivoodi – õige vedrumadratsi valimine. Oluline kiht teie une mugavuse ja voodikvaliteedi jaoks.

Jenkkivoodi 120×200, jenkkivoodi 160×200, kontinentaalvoodi 120×200, kontinentaalvoodi 160×200, kontinentaalvoodi 180×200 ja palju muud.

Vedrumadratsi abil on võimalik kohandada voodi külgi erinevatele raskustele. Nii et kontinentaalvoodit ostes pöörake tähelepanu madratsikihile.

Tavaliselt on kaks madratsit ühendatud samasse kattesse. Neid saab aga eraldi vahetada ning enamikes veebipoodides on voodi kokkupanemisel võimalik valida sama kõvadus ja vedrutüüp või mõlemalt poolt erinev.

Internetist ostes peate olema teadlik paljudest tingimustest, millega sellised jenkkivoodid tavaliselt kaasas käivad. Jenkkivoodi vedrumadratsid on sageli vahetatavad 30 päeva jooksul pärast kauba eest tasumist jaemüüjale. See võimaldab teil vedrumadratseid kodus katsetada. See annab palju parema ülevaate sellest, kuidas mõned poed võivad valetada, võrreldes voodi proovimisega poes. Enamikul juhtudel veedate lihtsalt paar minutit voodis. Seetõttu valib enamik inimesi oma kaalu ja eelistatud magamisasendi põhjal pehme madratsi tüübi.

Kui kõva peaks mu jenkkivoodi kattemadrats olema?

Kõvaduse valiku määrab enamasti teie kaal. Pole vahet, kas magate üksi – või koos partneriga – või teete nädalavahetusel lihtsalt kiire uinaku. See võib põhjustada une mugavuse vähenemist ning pikemas perspektiivis selja- ja liigesprobleeme, kuna selg ei saa madratsikihtidelt kõige sobivamat tuge.

Järgides seda kaaluskaalat, olge oma kaalu suhtes aus ja valige vedrumadratsi kõvadus:

<75 kg: Valige keskmise jäikusega jenkkivoodi vedrumadrats.

75-95 kg: Valige tugevdatud vedrudega ja jäikusega vedrumadrats.

>95 kg: valige mitme kihi või taskuga ja suure jäikusega vedrumadrats.

Vedrude jäikus näitab, kui pehmed need on. Keskmise tugevusega voodil on elastsemad vedrud kui tavalisel voodil. Samamoodi erineb vedru tihedus ruutmeetri kohta nn tasku- ja mitme taskuga vedrudel. Mitme taskuga vedrudega madratsites on vedrusid ruutmeetri kohta rohkem, mistõttu sobivad need paremini ka raskematele inimestele.

Juhtivate kontinentaalvoodite pakkujate juures on taskuvedrudega ala kohta 300 vedru ja mitme taskuga vedrudega madratsites kuni 150 vedru umbes poole m2 kohta. 

Jenkkivoodi on ideaalne valik igas suuruses kodudele ja inimestele. Jenkkivoodi ja kontinentaalvoodi kokkupanek on samuti väga lihtne, nii et igaüks saab sellega hakkama!

Comments are closed.