Kuidas nädalavahetusel koduaias lõbutseda?

Paljudel peredel on olemas koduaed, mida nautida. Nädalavahetused on aga suurepärane võimalus kõiki koduaia võimalusi ühiselt nautida ning aed on erinevaks tegevuseks https://tonro.ee/ kaudu soetatud vahenditega varustada. Siin on inspiratsiooniks nimekiri lõbusatest tegevustest, mida saab õues teha.

Tähevaatlus

Kuna viimaste aastate jooksul vähenenud reisimise tõttu on taevas vähem lennukeid ja seega vähem valgussaastet, on tulemuseks selgem taevas, mis on suurepärane võimalus tähtede vaatlemiseks. Kõik, mida pead tegema on öösel üles taevasse vaatama. Kui sul on aga olemas binokkel või teleskoop on aeg neilt tolm eemaldada.

Linnuvaatlus

Vaata perega koos linde oma aias. Vaata, kuidas nad lendavad ja laulavad üksteisele. Kui palju erinevaid linde suudad koos perega märgata? Kas oskad nimetada nende lindude liike? Mõtle ka lastega koos linnuvaatluspäeviku pidamisele, et üles märkida linde, mida olete koos näinud.

Aardejaht

Aardejaht on lõbus nii toas kui õues. Pead lihtsalt oma kujutlusvõimet kasutama. Proovi aias leida näiteks midagi, mis on sama värvi kui sinu kingad, midagi iga vikerkaare värvi jaoks või midagi, mis algab otsija nime esitähega.

Mine lastega koos telkima

Korralda oma koduaias telkimise seiklus. Kui oled oma telki pugenud kuula tähelepanelikult ja vaata, kas kuuled midagi, mida toas kunagi ei märkaks. Laste jaoks on suvel telgis magamine peaaegu sama põnev kui siis, kui läheksite päris matkale.

 Mine pilvi vaatama

Vaata uuesti taeva poole, kuid seekord päeval ja otsi pilvedest kujundeid. Milliseid kujundeid näed? Kas suudad rääkida loo pilvede kujudest? Kõike seda saab teha aknast välja vaadates või aias selili lamades. See on veel üks hea põhjus binoklid kapist välja tuua.

Lastega koos piknikule

Rulli vaip lahti (sama hästi sobivad ka tekid ja padjad) ja naudi terve perega lõõgastavat piknikku. Võid isegi proovida üht neist eelpool välja toodud muudest tegevustest piknikuga samal ajal või näiteks hoopis looduse maalimist. Kui oled õues ja päike paistab eredalt, pea meeles päikesekreemi kasutamist.

Comments are closed.