Parim õhk-vesi soojuspump sinu elamisse

Oma eluaseme renoveerimisel võid leida ennast küsimuse ees, et milline on kõige sobivam ja parim õhk-vesi soojuspump. Mõistmaks mis on õhksoojuspumbad, siis lühike selgitus nendele seadmetele on see, et õhksoojuspumbad tõmbavad vee soojendamiseks soojust ümbritsevast õhust, mitte ei kasuta selleks elektrit või gaasi. Teisisõnu, nad liigutavad ja muundavad energiat selle asemel, et seda genereerida. Vaatamegi lähemalt kuidas valida endale parim õhksoojuspump.

Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus

See milline on parim õhk vesi soojuspump sõltub mitmetest teguritest ning tihti on vajalik teha üldine soojuspumpade võrdlus, et leida enda jaoks parim soojuspump. Seejärel on sul juba lihtsam teha otsus milline õhk-vesi soojuspump vastab kõige täpsemalt sinu vajadustele või mis on hetkel parim õhk vesi soojuspump vastavalt sinu rahalistele võimalustele.

Näiteks soojuspump Daikin Altherma 3 on kasutamiseks sobiv nii põranda-  kui ka radiaatorküttega majades. Selle kasutamise teeb eriti mugavaks ka eestikeelne menüü ja mobiilirakendus, mis võimaldab reguleerida parasjagu vajalikku temperatuuri sõltumata sinu asukohast. 

Õhk- vesi soojuspump Thermia Athena aga tagab vaikselt ja efektiivselt mugava sisekliima ja piisavas koguses sooja vett igal ajal läbi kogu aasta. Märkimisväärne on siin see, et Thermia Athena töötab sinu kodus efektiivselt veel koguni -20° C temperatuuri juures.

Õhk-vesi soojuspump elektrikulu

Õhksoojuspumba valikul on oluline kriteerium ka kaasnev elektrikulu. Õhksoojuspump ei kaitse küll elektrihinna kõikumiste vastu, kuid see aitab pehmendada fossiilsete kütuste hinnatõuse võrreldes seadmetega, mis kasutavad fossiilsetel kütustel baseeruvaid kütteseadmeid.

Näiteks Daikin õhk vesi soojuspumbad ja muud populaarsed küttelahendused on alati kõige keskkonnasõbralikumad ja märgistatud energiatähisega: A+++.

Parim õhk-vesi soojuspump

See milline on sinu jaoks parim õhk-vesi soojuspump sõltub palju sinu konkreetsetest vajadustest. On loogiline, et parim õhk-vesi soojuspump korterelamule ei pruugi olla ideaalne lahendus eramajas.

Lisaks on oluline märgata ka, mis on õhk-vesi soojuspump hind koos paigaldusega, sest sõltuvalt soetatud seadme spetsiifikast võib soojuspumba paigaldus olla erineva keerukuse ja seetõttu ka erineva kuluga. Kindel on aga see, et parim õhk-vesi soojuspump tagab sulle efektiivse ja keskkonnasõbraliku küttelahenduse.

Comments are closed.