Köögimööbli kokkupanek: 5 viga, mida vältida

Köögimööbli ostmine koosneb kahest peamisest osast – sobiva mööbli valimine ja selle paigaldamine. Köögimööbli paigaldamine võib paljudele tunduda lihtne ülesanne, kuid juba väiksemate eksimustega võib kogu protsessist kujuneda aeganõudev ja kulukas projekt.

Oletame, et sul on olemas vajalikud tööriistad ja leiad endal olevat vajaminevaid oskuseid köögimööbli paigaldamiseks. Millised on 5 enim levinud viga, mida mööbli kokkupanekul vältida?

Puudulik planeerimine

Köögimööbli kokkupanek algab planeerimisest. 

Hinda enda vajadusi:

  • Millised on sinu söögitegemise eelistused? 
  • Palju on sul nõusid ja köögitarvikuid? 
  • Mida sa soovid enda uuelt köögimööblilt täpsemalt saada? 
  • Millised peavad olema kapid, riiulid, tasapinnad?

Vale mõõtmine

Valesti võetud mõõdud võivad kogu köögi paigaldamise vussi keerata. Selle pärast on ülioluline võtta täpsed mõõdud. 

  • Märgi ära, kuhu tulevad kapid, tasapinnad ja muud mööbliesemed. 
  • Ära unusta arvesse võtta aknaid, uksi, pistikupesasid ja veetorusid. 

Kui kõik täpsed mõõdud on võetud, joonista täpne plaan. Veendu, et kapid ja töötasapinnad oleksid mugaval kõrgusel ja lihtsasti ligipääsetavad.

Vajadusel kaasa ekspert – kui sa vajad täpse planeerimise ja mõõtmisega abi, siis tuleks kaaluda professionaalse sisedisaineri, mööblitootja või mööbli paigaldaja poole pöördumist. 

Raskusega mitte arvestamine

Ise ülemisi köögikappe paigaldades peab olema kindel, et sein, kuhu need paigaldatakse, raskusele vastu peab. 

Kindlasti peab arvestama ka sellega, mida kappides plaanitakse hoida. Kui kapp ise ei ole väga raske, aga plaanis on hoida raskeid purke, võib sellega mitte arvestamine lõppeda kapi alla kukkumisega. 

Raskused on olulised ka näiteks tasapinna valikul. Kui on plaanis valida kivist tasapind, peab kappide konstruktsioon olema tugev ja stabiilne, et see kivi raskusele vastu peaks. 

Vahede mitte veekindlaks tegemine

Tundes rõõmu uue kokku pandud köögi üle, võib ununeda silikoonimine.
Peab silmas pidama, et köögis tekib palju niiskust ja vett, mille tõttu on ülioluline kõik praod täita, et vältida veekahjustust ja hallitust. 

Liigne kiirustamine 

See on ehk isegi kõige olulisem punkt. Mitte üheski etapis köögimööbli valimisel, tellimisel ja kokku panemisel ei maksa kiirustada. 

Kiirustamine paigaldamisel suurendab vigade ja kvaliteedi vähenemise riske.

Miks ei tohi kiirustada?

  • Turvalisus – kiirustades ja hoolimatult paigaldatud köögimööbel suurendab õnnetuste ja vigastuste ohtu. Ebastabiilne konstruktsioon, katma juhtmestik, valed kinnitusvahendid – kõik see võib luua eeldused ettenägematute õnnetuste tekkeks.
  • Funktsionaalsus – hästi planeeritud köögimööbel töötab efektiivselt ja funktsionaalselt. Liigne kiirustamine võib tekitada olukorra, kus teatud köögitarvete jaoks jääb liiga vähe ruumi. Samuti tuleks läbi mõelda kapiuste, sahtlite, ahju uste, nõudepesumasina jms uste avanemiste nurgad – seda eriti köögi puhul, kus mööbel on paigaldatud nurkadesse.
  • Vastupidavus – köögimööbli paigaldamine on investeering, mille vastupidavust sa eeldaksid aastateks või aastakümneteks. Selle paigaldamisel kiirustades võib tekkida tulevikus vajadus võtta ette remont või mõne detaili asendus, mis kokkuvõttes nõuab lisaressurssi raha ja aja näol.

Comments are closed.