Parim mobiiltelefon reisimiseks

Parim mobiiltelefon reisimiseks on see, mis on kaasas. Kuid kas olemasolev telefon on ka tegelikult sobivaim reisikaaslane

Targad mobiiltelefonid koos kasulike rakendustega võivad olla reisil suureks abiks, sest palju infot on saadaval internetis. Ning lisaks telefoni valimisele kuidas reisida nii, et telefoniarve jääks mõistlikuks?

Alustame kasulikest näpunäidetest, ning lõpus soovitame reisimiseks häid telefone.

Ole teadlik teenusepakkuja hindadest välismaal

Enne reisi tasub oma teenusepakkuja juures üle vaadata paketiga kaasnevad internetimahud ja kõnemaksumuse hinnad. Erinevates riikides kehtivad erinevad tasud ja määrad, samuti on teenusepaketid erinevad.

Soovitame käia teenusepakkuja esinduses ja rääkida, mis mahus kõneteenuseid ja andmesidemahtu sa reisil vajad.

Kas levis saab olla WiFiga?

Välismaale reisides tasub arvestada, et avalike ja tasuta wifi-võrkude arv on väiksem kui Eestis.

Kuidas maandada võimaliku suure arve riske?

Lülita telefonis välja rakenduste automaatsed uuendused.

Nutitelefonidele on saadaval erinevad rakendused, mis võivad sind su reisil aidata. Navigeerimiseks võõras linnas on ülioluline alla laadida ka internetiühenduseta töötavad off-line kaardid külastatava riigi kohta. See annab võimaluse navigeerida eksimata ja ka andmeside kasutamata. Odav ja turvaline lahendus, mida pakub näiteks Google Maps.
Telefoni seadetes välja lülitades automaatsed rakenduste ning tarkvara uuendused, väldid olukorda, kus telefon hakkab iseenesest kümnete megabaitide mahus andmesidet tarbima. Tee uuendused enne reisile minekut ja välismaal vaid wifi võrgus.

Osta reisile soodne kahe SIM kaardi võimalusega nuputelefon

Kui vajad telefoni oma reisil vaid helistamiseks ja vahel meildie lugemiseks, siis piisab ka nuppudega niiöelda vanakooli telefonist.
Nii puuduvad ka ahvatlused ekselda sotsiaalmeediasse, mis tarbib oluliselt andmemahtu.

Ära vali reisile kalleimat telefoni

Uhiuue tippklassi telefoni kaotus jätab eelarvesse suure augu. Vali telefon hinnaklassis, mille võimalik kaotamine pikkade näppudega omanikule ei ole rahaline katastroof. Hoia enda telefoni alati enda käes või keha lähedal küljetaskus, äärmisel juhul koti sisemises taskus.

Kui reisid seljakotiga, vali hea kaameraga telefon

Reisipagasi väiksus on reisil eeliseks. Hea kaameraga telefon annab võimaluse jäädvustada oma reisielamusi nii vahetult kui võimalik. Samuti säästab see ruumi su pagasis, kui fotokaamera töö teeb ära targasti valitud telefon, näiteks Samsungi S seeria telefon.

Vali pigem alla 5.3″ ekraaniga nutitelefon

Reisil olles on oluline, et telefon mahub su kätte hästi ning selle ekraanisuurus võimaldab ka ühe käega telefoni mugavalt käsitleda. Samuti on ainult mugav, kui telefon mahub su taskusse ilma vaevata.

Ringi reisides tekib olukordi kui sul on ühes käes pass, veepudel, rongipilet ja teisega on vaja kasutada telefoni. Seetõttu soovitame valida nutitelefon ekraani suurusega kuni 5.3″. Väiksema käega inimesele kuni 5.1″

Nii suur telefon mahub taskusse vaevata, ning seda on mugav ka ühe käega kasutada.

5.5″ ja suurem telefon tasub kaasa võtta vaid siis, kui vajad seda töö tegemiseks või muul eripõhjusel.

Kui jääd sihtkohta kauemaks, osta kohalik SIM kaart

Sellisel juhul soovitan kindlasti valida kahe sim-kaardi pesaga telefoni. See on mugav võimalus kasutada kahte kaarti, omamata kahte erinevat telefoni.

Pikemaks perioodiks peatudes soovitame osta kohaliku teenusepakkuja SIM kaart.
Kohaliku teenusepakkuja numbriga samas riigis helistamine või interneti kasutamine tuleb reeglina odavam, kui roaming Eestis asuva teenusepakkuja kaudu.

Kas telefon mahutab piisavalt fotosid?

Telefoni kui ainsa kaameraga reisides on vaja mõelda telefoni mälu mahule.

Tasub üle kontrollida, kas reisil vajalikud telefonirakendused ja sajad fotod, elamusvideod mahuvad telefoni vabasse mäluruumi. Keegi ei tahaks ju ilma jääda oma reisimälestustest.

Soovitame telefoni paigaldada vähemalt 32 gb mahuga mälukaart, kuhu mahuvad kõik reisimälestused. Samuti tasub targasti kasutada pilveteenuseid, kuhu saab oma reisielamusi üles laadida. Tuntumad pilveteenuse pakkujad on Google Drive ja Dropbox.

Siinkohal ka väike meeldetuletus andmeside kasutamise kohta: varundage, laadige alla ja üles ning tehke videokõnesid võimalikult palju tasuta wifi-võrgus.

Missugune on parim telefon reisile?

Kokkuvõttena on eelpool toodu soovitused, mitte ainuvõimalik tõde. Leia endale olulisimad võimalsued telefoni juures ja lähtu vajadustest.

Tihti on vaja telefoni valides teha näiteks kompromiss kas ülimalt hea kaameraga telefoni ( Samsung S7 ), või kahe SIM kaardi võimalusega telefoni vahel. Kui jääd kauemaks ja tarbid internetti ka reisil, on kaks SIM kaarti praktilisem võimalus.

Kõigil kaasaegsetel telefonidel on heal tasemel kaamerad. Lähtu kaamerast ennekõike, kui lähed näiteks väikese seljakotiga fotoreisile.

Hea ja soodne nuputelefon kahe SIM kaardi pesaga on Nokia 230. Tuleb arvestada, et kompromissina odavuse ja lihtsuse nimel selle telefoni kaamera ei asenda kaasasolevat eraldi kaamerat. Võtke kaasa ka väike eraldiseisev kaamera, näiteks Sony DSC-HX60

Parim nutitelefon reisile kaasavõtmiseks on ekraanisuurusega pigem alla 5.3″, kahe SIM kaardi pesaga ning hea kaameraga.

Sellistele tingimustele vastab ühe telefonina 2017. aasta lõpul keskmises hinnaklassis Samsung J5 nutitelefon.

Reisiks õigesti valitud lihtsustab su reisi, aitab vältida üllatusi telefoniarvel ning hoiab sind ühenduses maailmaga.

Comments are closed.