Köögisegisti valimine võib olla keerukas

Kodus remonti tehes tunduvad olulised sellised otsused nagu seinavärvi valimine, sobiva diivanimudeli leidmine või uue ning suurema teleka ostmine. Mõned asjad lahterdatakse tihtipeale pisiasjadeks, mille võib möödaminnes osta.

Üks selline ost kipub olema kööki uus segisti.

Meie kogemused näitavad, et seda möödaminnes tehtud ostu kipuvad aga paljud inimesed kahetsema. Selle paigaldamisel santehniliste tööde käigus võib selguda, et valitud segisti ei sobi erinevatel põhjustel plaanitud kohta. Kui segisti kasutamine on ebamugav või see ei sobitu ülejäänud köögiga, jääb see „väike pisiasi“ silma häirima.

Number üks faktor on funktsionaalsus

Muidugi ei saa mööda kasutajasõbralikkusest. Kõrgema segisti all on kohe kindlasti mugavam ka suuremaid potte, panne ja muid anumaid pesta, ent kui segisti on valamu jaoks liiga suur ja liiga kõrge, pritsib vesi laias kaares ka kraanikausist kaugemale.

Kuigi see võib tunduda üleelatav, siis ühel hetkel saab sellest kõrini, et nõudepesu lõpetuseks oled märg nii sina kui ka kraanikaussi ümbritsev ala.

Pritsimise vältimiseks võta poodi segisteid uurima minnes kaasa info valamu mõõtmete ja sügavuse kohta, millega valitud segisti klappima peab. Segisti paigaldamine läheb siis kiirelt, kui see sobib olemasoleva valamuga ning selle paigalduskoha ümber on toimetamiseks piisavalt ruumi.

Ole stiilide segamisega ettevaatlik

Mis on köögi stiil ning kui palju sa tahad seda segistivalikuga järgida. Ultramodernsesse kööki sobib kindlasti paremini ka vastav segisti ning kuigi on kodusid, kus eri ajastute kokkumiksimine on õnnestunud, siis enamjaolt ei ole tulemus kuigi meeldiv.

Segisti toon peaks klappima vähemalt ühe elemendiga, mis juba köögis olemas on – olgu selleks siis värv, materjal, sahtlite ja kappide käepidemed, lamp või hoopiski mõni kaunistus aknalaual või seinal.

Segisti ei tohiks stiililiselt olla nö. teisest maailmast, vaid moodustama ülejäänud köögi sisustusega harmoonilise koosluse.

Energia- ja veesääst

Järjest olulisemana nähakse ka energia- ja veesäästu. Selleks kasutatakse nii vett säästvaid aeraatoreid kui ka kahva asendi piirajaid – täpne variant sõltub sellest, millise segisti mudeli sa valid.

Energia- ja veesäästu teine kasutegur on võimalus piirata kuuma vee temperatuuri. See välistab olukorra, kus sa kraani hajameelsusest kõige kõrgema temperatuuri peal lahti keerad ning riskid enda kõrvetamisega.

Valik on lai

Kas soovidkeeratavate nuppudega segistit? Kangsegistit?

Või hoopiski uuemat tehnoloogilist lahendust, kus vee voolamiseks piisab nupu vajutamisest?

Kas segisti peaks liikuma?

Võimalust segistit ühest kraanikausi servast teise keerata, võib osutuda üpriski mugavaks. Samm edasi on aga juba voolikuga välja tõmmatav segisti, mis „venitab“ segisti kordades pikemaks. See võimaldab ka näiteks kraanikausist väljas potti või teekannu vett lasta või pesta asju, mis kraanikaussi ei mahu.

Kui on leitud sobiva disaini ja funktsionaalsusega mudel, tasub vaadata, kas ka värv ülejäänud ruumiga sobiks. Suuremat köögi remonti või vannitoa remonti ei ole mõistlik alustada ainult ühe, erineva detaili lisandumise pärast ruumi. Klassikalisemad lahendused on hõbedane või matt segisti, mis sobivad pea kõigi teiste värvide ja materjalidega, ent kui sa soovid midagi erilisemat, ei ole ka selle leidmine võimatu.

Ja nii kiiresti ongi saanud ühest pealtnäha pisiasjast midagi, mille valimisele tuleb keskenduda ning erinevaid variante uurida.

Võime garanteerida, et ideaalse segisti leidnult, ei kahetse sa selle leidmisele kulutatud ajast sekunditki.

Comments are closed.