Pankadevaheliste ülekannete kellaajad

Alates euro loomisest on olnud pikaajaline visioon ühtseks euromaksete piirkonnaks. Aastal 2014 see osaliselt toimus. SEPA muutis Euroopa Majanduspiirkonna üheks suureks turuks. Euromaksed vastavad tänapäeval ühesugusele tehnilisele nõudele. Muutus aga maksete kiirus. Täpsemalt pankadevahelised maksed.

Aastani 2014 võttis ühest pangast teise raha kandmine poolteist tundi, nüüd umbes 3-5 tundi. Ühe panga sees liigub raha ööpäev läbi (sealhulgas nädalavahetustel) ja samuti pühadel. Hiljemalt tunni jooksul. Näiteks Swedbankist pärast kella 22 tehtud raha maksed jõuavad selle saajani aga järgmisel päeval.

Tuleb arvestada ka uue süsteemi tööaegadega. Ühest pangast teise ülekande tegemisel peate arvestama, et Swedbankis, SEB-s ja Danske Bankis tuleb makse algatada hiljemalt kell 16.30, siis Nordea pangas hiljemalt kell 15.30. Tavapäraselt peale kella 16.30 jõuab SEB pangast Swedbanki ülekanne hilisemal järgmise päeva hommikul kell 10. Vana kontonumbriga makse puhul probleeme ei teki, sest pangad teisendavad selle IBANi kujule. Probleeme võib tekkida aga ettevõtetel, mis saadavad panka mitukümmend makset. Antud juhul võib pank nõuda internetipangas ükshaaval internetipangas maksete kinnitust.

Milline on alternatiiv?

Võimalik on ette määrata raha maksmist kuni aasta ette. Raha ei pea olema küll kontol päeval, millal soovite maksekorralduse kuupäeva määrata aga peab olema kindlasti päeval, millal makse toimub. Kaudne alternatiiv raha saatmisel on uus innovaatiline ettevõte Pocopay. Pocopay kontaktivaba kaardiga saad osta igas maailma otsas aga mis antud artiklis kontekstis tähtis, liigutada raha ühelt kontolt teisele loetud sekundistega.

Vennad Piusid näitavad, kuidas makse toimub ülikiirelt (sekunditega):

Kellel huvi Pocopay kohta edasi uurida, siis järgnev tutvustav lühivideo räägib teenusest lähemalt:

Neutraalsem video teemal, kellele on Pocopay?

Comments are closed.