Autorenditeenus vs rong Euroopas reisimisel: plussid ja miinused

Reisi planeerides on liiklusvahendi valimine üks suurimaid otsuseid. Kui te kahtlete, kas peaksite kasutama autorenditeenuseid või liiklema hoopis rongiga, siis tasub teil enne otsuse tegemist mõlema variandi plusse ja miinuseid kaaluda.

Mõned paigad on lihtsamini ligipääsetavad kui teised. Suurbritannias on autoga väga mugav liikuda: renditeenuse hinnad on mõistlikud, maapiirkonnad on maalilised, teed korralikud. Pärast esimest ehmatust kitsal ja käänulisel teel vastusõitjat kohates peaks ka õigel teepoolel sõitmine kiiresti meelde jääma.

Autoga on hea sõita ka näiteks imelisi vaateid pakkuvates Skandinaaviamaades, kus teid ootavad ees võimsad fjordid, ning Belgias ja Hollandis, kus teid võib vaevama hakata vaid küsimus, kas ei peaks hoopis püüdma massi sulanduda ning auto jalgratta vastu vahetada. Saksamaal on teil võimalik nautida tasuta ja kiirusepiiranguta teid, kus viia ellu salajane lapsepõlveunistus rallisõitjaks saamisest.

Millal eelistada rongiga liikumist?
Euroopas on suhteliselt mugav rongiga reisida ning sellel on juures ka teatav romantilisuse maik. Rongisõit pole küll nii paindlik, nagu autoga liikumine, kuid sellel on mitmeid teisi eeliseid: rongis võite unustada parkimismured, liiklusmärgid, kiiruspiirangud, vetsupeatused ja kultuuritud kaasliiklejad.

Paljud Euroopa raudteed läbivad ka maalilisi piirkondi, mida te saate rahulikult rongiaknast imetleda. Rongiliiklus pakub ka parajal hulgal spontaansust – kui mõni linnake tundub väga armas ja külastamist väärt, siis saate lihtsalt rongile hüpata ja sinna kohale sõita.

Millal valida autorenditeenus?

Autoga liikumine on mugav. Rooli taga istudes olete täiesti vaba, sõltumata ühestki väljumisajast ja muretsemata õige platvormi leidmise pärast. Autorenditeenust kasutades on teil võimalik minna kuhu iganes ja millal iganes soovite.

Renditeenuse kasutamine sobib paremini siis, kui te kavatsete keskenduda maapiirkondade külastamisele, kuhu ühistranspordiga nii lihtsasti ligi ei pääse. Tänu auto mobiilsusele on teil võimalik säästa raha, peatudes väiksemate linnakeste majutusasutustes, mis asuvad raudteest ja suurtest sõlmpunktidest eemal. Samuti on teil võimalik võtta suuremaid riske: kui te saabute piirkonda tipphooajal ilma hotellibroneeringuta ning selgub, et kõik kohad on täis, siis saate lihtsalt järgmisesse linna sõita.

Kuna rongipiletite hinnad kasvavad igal aastal, siis muutub autorenditeenuse kasutamine Euroopas reisides üha populaarsemaks. Üksinda on selle variandi kasutamine kahtlemata kallis, kuid kolme või nelja inimesega koos reisides on autoreis sageli rongiga liiklemisest soodsam.

Comments are closed.