Montessori mänguasjad ja mööbel – Rume.ee aitab sul luua sinu lapsele parima toa

Kvaliteetsed montessori mööbel ja mänguasjad aitavad sinu lapsel õppida, areneda ja kasvada. Rume.ee e-poes on parim valik tippmänguasju ja mööblit kõige kvaliteetsemaks lastetoa sisustamiseks.

Kuigi oma lapse kasvatamiseks on lugematu arv viise, ei tööta miski kõigi jaoks ja iga laps vajab individuaalset lähenemist. Ja see lähenemine algab sellest, et mõistad, mida sinu laps vajab kasvamisel, alustades kõige elementaarsematest nõuetest ja lõpetades mänguasjadega. Tänapäeval on turul saadaval palju mänguasju ja nende seast õigete valimine võib lausa segadust tekitada. Oluline on aga lähtuda lapse vanusest ja sellest, mis oskuseid soovid temas arendada. Eelista alati lihtsaid ja kvaliteetseid mänguasju, mis on näiteks valmistatud erinevatest looduslikest materjalidest.

Seal ei ole õiget või valet viisi lapse kasvatamiseks, samuti pole õiget või valet viisi lastetoa sisustamiseks. Kuid kahtlemata on selleks viise, mis on sinu lapse iseseisvat arengut soodustavad.

Maria Montessori õpetust nimetatakse Montessori meetodiks. Montessori meetod ütleb, et nii mööbli kui ka mänguasjade esmane eesmärk peaks olema julgustada last iseseisvalt õppima, mitte öelda lapsele, mida ja kuidas erinevaid asju teha. Iga montessori toa peamine eesmärk on anda lapsele võimalus uurida, olla loominguline ja ise mõelda. 

Mis on aga montessori toa jaoks oluline?

  • Montessori mööbli eelised ja Montessori arendavad mänguasjad

Kuigi montessori mööbel ja montessori mänguasjad võivad täita erinevaid funktsioone, on nad oma põhiolemuselt samad. Mõlemad jagavad samu eeliseid, mis aitavad sinu lapsel läbi uurimise ja katsetamise maailma mõista.

Pea võimatu on mitte imetleda montessori toodete lihtsust ja loomulikku välimust! Muud tooted, nii armsad ja põnevad kui nad ka poleks, võivad hoopiski väikelaste tähelepanu häirida. Montessori mööbel aga loob ideaalse keskkonna õppimiseks ja kasvamiseks, ilma segavate faktoriteta.

Liiga kaunistatud või erksad keskkonnad võivad häirida sinu lapse keskendumisvõimet ja suurendada pettumuse/ärrituse tõenäosust. Seetõttu on Montessori meetod paljude vanemate jaoks saanud üheks eelistatuimaks meetodiks, mida järgida. Ja see segu on olemas igas montessori mööblis ja mänguasjas, mille sina Rume e-poest leiad.

Teiseks on montessori mööbel sinu laste jaoks tõeliselt võimas! Kuna iseseisvuse suurendamine on üks meetodi põhikontseptsioone, on mööbliesemed mõeldud selleks, et aidata lapsel tunda end kaasatuna ja võimelisena osaleda rutiinsetes kodutöödes. Samuti tunnevad nad kontrolli oma tegevuste üle, sest mööbliesemed on lapse suuruses ja montessori mänguasjad julgustavad neid asju tegema.

See tähendab, et mööblit tuleks valida hoolikalt. Tähtis on see, et sinu laps saaks võimalikult palju esemeid iseseisvalt kasutada, see tähendab, et ta ulatub nii kapi riiuliteni või saab ise võtta jalatsikapist oma jalanõusid.

  • Näpunäiteid väikelapse mängutoa jaoks

Mängutuba on lapse jaoks üks tähtsamaid ruume sinu kodus. Seega on selle sisustamine montessori meetodil üha olulisem. Rume e-poes on kõik vajalik ideaalse mängutoa loomiseks vaid mõne päevaga, hea lastetoa sisustus algab headest ideedest.

  • Avatud riiulid, lihtne avamine ja madal mööbel

Proovi näha oma ruumi läbi oma lapse silmade! Mõtle, kui kõrgele ta ulatub ja kas ta näeb kõiki oma mänguasju. Montessori mööbel peaks olema avastamise kehastus, mitte seda piirama. Montessori raamaturiiul ja montessori tool on vaid üks näide sellest, kui mugavad võivad lapse toas olla tavalised mööbliesemed.

  • Vaheta aeg-ajalt mänguasju

Mänguasju tuleks mängutoas vahetada – see on sinu otsustada, kui sageli, kuid alati lisa mänguasju, mis võimaldavad lastel harjutada olemasolevaid oskuseid või õpiida uusi.

Tõelised montessori mängud tuginevad õppimistahtele, mitte lihtsalt mehaanilistele liigutustele – puidust mänguasjad sisaldavad sageli erinevaid mõistatusi. 

  • Taktiilsed mänguasjad

Sensoorne laud on Montessori mängutubades tavaline. Täida see erinevate esemetega, et lapsed saaksid oma meeli arendades ja mängu kaudu õppides uurida. Montessori mänguasjad on just selleks loodud.

Vaata inspiratsiooni Rume.ee e-poest ja vali välja, mis just sinu lapse tuppa kõige paremini välja näeb ning vali kingitused lastele juba täna!

Comments are closed.