Millised suusaprillid on kõige paremad?

Sobivad suusaprillid võivad Teil mitte ainult aidata stiilne välja näha, vaid ka parandada suurepäraselt nähtavust suusatamise ajal. Kõige sagedamini raskendab objektide nähtavust ere päikesevalgus ja loomulikult ka sademed, seepärast on head prillid kohustuslikud.  

Kuna suusaprillid on väga erinevad – näitame ära mõned kõige olulisemad kriteeriumid, mis aitavad leida parima varustuse. See aga garanteerib nauditava suusatamise.  

1.       Suusaprillide läätsed 

Läätsede kumerus võib olla horisontaalne või lamedalt vertikaalne. Vertikaalset tüüpi on tavaliselt odavamad, kuid väga päikeseliste ilmadega võib segada peegeldus, samuti kurdavad suusatajad mõningatel juhtudel suhteliselt halva nähtavuse üle. 

2.       Suusaprillide läätsede värv 

Suusaprillid peavad kaitsma Teie silmi ja samas tagama, et nähtavus oleks väga hea. Sellisel juhul tuleb pöörata palju tähelepanu ka läätsede värvile, kuna heledamad tagavad tihti parema nähtavuse. Loomulikult valivad mõned neid ka vastavalt stiilile, kuid kõige tähtsam on funktsionaalsus.  

3.       UV – kaitse

Pea kõigil suusaprillidel on UV-kaitse. Siiski pakume osta selliseid, millel on lisakaitsed. Sellisel juhul on nähtavus parem ja Teie silmad ei ole peale päevaseid naudinguid nii väsinud.  

4.       Prillide stiil 

Jah, stiil on suhteliselt tähtis kriteerium, kuna see muudab suusatamise tunduvalt meeldivamaks. Soovitame valida sellises stiilis prillid, mis sobivad kõige paremini Teie riietusega. 

5.       Tootja nüansid 

Samuti tasub pöörata rohkem tähelepanu tootjatele. Internetis saab lugeda konkreetse tootja toodangut proovinud inimeste kommentaare. Usume, et see aitab kujundada Teie arvamust – millise kvaliteediga tooteid võib oodata.  

6.       Kombineerimine kiivriga 

Samuti ostavad mõned komplekte – kiiver + prillid. See on hea, kuna need sobivad omavahel suurepäraselt kokku nii stiililt kui ka funktsionaalsuse poolest. 

7.       Pehmendus

Lõpetuseks soovitame mugavuse nimel valida täiendava pehmendusega prille. Sellisel juhul on neid tunduvalt mugavam terve päev kanda. See soovitus on neile, kes veedavad päevi aktiivselt. 

Head prillid võivad isegi parandada suusatamise kvaliteeti, seepärast tasub neisse rohkem investeerida, kui see vaid tagab parema nähtavuse ning mugavuse.  

Comments are closed.