CS:GO panustamise põhitõed

Counter-Strike: Global Offensive ehk CS:GO on esimese isiku tulistamismäng ning eelkõige tuntud kui mitmikmäng. CS:GO panustamine on justkui tavaline spordiennustus. Mängus on kaks meeskonda ning panustada saab erinevatele väljavaadetele: näiteks milline tiim võidab
matši, milline tiim võidab kindla mängukaardi, kui mitu tapmist tiim teeb jne. Järgnevalt toome välja mõned põhitõed, mida alustav CS:GO mängija võiks meeles hoida. Kui soovid e-spordi panustamisega algust teha, siis registreeri end OlyBetis, kus uuele mängijale pakutakse 25 € riskivaba panust.

Mängimisel ei tasu panustada tiimile, kes on populaarne võitja, vaid leida tiim, kelle tõenäosus võita on väiksem. See on keeruline, kuid vajalik oskus, kui on soov e-spordi panustamises edukaks saada. Enne panuse tegemist on oluline teha eeltööd konkreetse mängu ning tiimide kohta. Näiteks meeskond A võib olla eelistatud, kuna nad võidavad tihti turniiridel, aga ei pruugi nii head olla üksikul kaardil või konkreetse mängustiili vastu, mida meeskond B kasutab.

CS:GO mängus panustamiseks on 4 võimalust: mängueelne panustamine, reaalajas panustamine, lõpptulemusele panustamine ning fantaasiapanus. Mängueelse panustamise puhul on tegu “kas-või” tüüpi panustamisega, kuna võitjaks saab tulla vaid üks meeskond ning viigi võimalust ei teki. Olemas on ka hulk eripanuseid nagu näiteks, mitu raundi tuleb kokku, kas neid tuleb paaritu või paarisarv jne. Reaalajas panustamine toimub matši ajal ning võib olla väga tulus. Fantaasiapanuses saab luua oma ideaalse tiimi, mis koosneb 5 mängijast. Küll aga on siin piiranguks palgalimiit, mistõttu ei saa kaasata parimaid mängijaid.

Spordiennustuses puutud kokku sõnaga koefitsient, mis on tõenäosus või matemaatiline kordaja. See on ennustusportaali poolt määratud tõenäosus ühe või teise meeskonna võiduks. Koefitsiendi määrab kasiino ning kõige paremad panused saab teha siis, kui ennustaja pakub, et mõne konkreetse meeskonna võiduvõimalus on tegelikult suurem kui määratud koefitsient.

Koefitsientide vorminguid on kolme tüüpi: kümnendarvud, murdarvud ja kaudne tõenäosus. Kümnendarvud on populaarseim koefitsiendi vorming. Selle loogika on järgmine: kui panustad näiteks 5 €, mille koefitsient on 2.11 ning see panus võidab, siis võidusumma on 5 x 2.11 = 10.55 €. Murdarvud on peamiselt kasutusel ratsaspordis. Murrust paremal olev number näitab panusesummat ning vasakpoolne number on potentsiaalne võidusumma. Kaudne tõenäosus näitab panuse võitmise tõenäosust ning seda kasutatakse pigem riski arvutamiseks.

Comments are closed.