6 põhjust, miks te vajate sügavkülmikut

Ajad muutuvad ja nendega koos ka asjad meie ümber. Oli aeg, kui toidu säilitamiseks ja hoiustamiseks oli kodudes vaid kelder ja sahver. Nüüd võime rõõmu tunda suurepärastest sügavkülmikutest, kuhu saab pikemaks ajaperioodiks panna oma varud ja neid värskena seal säilitada. Ja ei ole vahet, kus te elate, sest sügavkülmikud on sobilikud nii maakodudesse, kui ka moodsasse linnakorterisse.

Valida saate erinevaid lahendusi: sügavkülmikud, mis on koos külmkapiga, eraldi püstised sügavkülmikud või sügavkülmkirstud. Vastavalt köögi planeeringule saate valida kas integreeritava või eraldi seisva sügavkülmiku.

1. Kiirete aegade parim lahendus

Kiired ajad vajavad ka kiireid lahendusi. Sügavkülmik on suurepärane, kui te olete pikad päevad hõivatud tööga, teie lapsed võtavad kogu tähelepanu või huvialad on lihtsalt nii põnevad, et igapäevasele söögivalmistamisele jääb järjest vähem aega. Siis on eriti oluline, et teil oleks üks parajalt suur sügavkülmik, kuhu saate varuda valmistoidud või poolfabrikaadid, et need perele kiirelt vajalikul hetkel valmistada. 

Te ei pea muretsema igapäevase poeskäigu pärast, vaid võite varuda kasvõi terve kuu söögivaru ette. Tänu sügavkülmikule hoiate kokku aega ja kokkuvõttes säästate ka raha.

Uued külmikud on väljatöötatud nii, et te ei pea ise palju mõtlema ega aega kulutama jää sulatamisele ja hooldusele, sest see toimub automaatselt ja turvaliselt.

2. Kui olete suurepärane kokkaja

Kui te olete suurepärane kokkaja ja naudite söögi tegemist, nii et te valmistate suuremad kogused korraga, siis on möödapääsmatu sügavkülmiku abi kõige selle tervislikuks säilitamiseks. Teie käte vahel valmivad suurepärased salatid, supid, kotletid, magustoidud või küpsetised, kõike neid on võimalik külmutada. Te saate neid maitsvaid toite nautid ka nädalaid hiljem ise või jagada teistega, sest pakendatud ja sügavkülmutatud toidud säilitavad kõik oma parimad omadused. Lihtsalt sulata ja soojenda ahjus, pannil või kuumuta potis ning mõne minutiga on nauditav toit söögivalmis.

3. Kui teil on oma aed või aiamaa

Marjad, puuviljad, aedviljad, seened – need kõik sobivad külmutamiseks. Kui teil ei ole tahtmist ega aega teha aiasaadusi talveks purkidesse, siis üks parimaid ning kiiremaid variante on need sügavkülmutada. Lisaks säilivad sügavkülmutamisel vitamiinid ja suvine värskus, mida saate nautida aastaringselt.

Kindlasti olete võlutud marjade sügavkülmutamise lihtsusest: pakenda ja aseta külmikusse ning naudi kasvõi südatalvel. Ei mingit pottides keetmist ja purkidesse toppimist. Puuviljad ja aedviljad võite enne külmutamist tükeldada, et teil oleks veelgi lihtsam ka kuid hiljem sööki valmistada.

Maitsetaimed võite rullida toidukile sisse, külmutada ja hiljem sealt jupihaaval lõigata söökide maitsestamiseks ja kaunistamiseks. Suvisest aiast korjatud ja sügavkülmutatud rohelised taimed muudavad ühe hetkega supid, praed ja isegi magustoidud isuäratavamateks.

4. Ootamatud külalised

Tore, kui meie sõbrad ja sugulased meid meeles peavad ja külastavad. Aga kui see juhtub ootamatult, siis on ühel ettenägelikul perenaisel alati sügavkülmik, mis on täidetud hea ja paremaga.
Kas see on magus kook, mille saab lihtsa vaevaga ahjus soojendada. Või hoopis küpsetatud lihalõigud, mille saate kiirelt ahjus üle küpsetada ja serveerida. Seda kõike jõuate teha minutite jooksul kuni külalised ennast mugavalt istuma seavad:  sügavkülmast ahju ja ahjust lauale, külalised aga naudivad ning kiidavad teid.

Ei mingit liigset muretsemist ootamatute külaliste saabudes, kui teil on sügavkülmik, mis täidetud maitsva toiduga.

5. Kui teil on kooliskäivad lapsed

Sügavkülmik on asendamatu, kui teil on kooliskäivad lapsed.

Teie lapsed saavad kiiresti selgeks iseseisva toidutegemise, kui õpetate neid kasutama sügavkülmutatud toite. Te võite panna neile sügavkülmikusse valmis karbitäis kotlette, praetud kala või krõbekana. Teie laps ei pea koju jõudes jääma ootama aega, kuni keegi söögi valmistab vaid ta saab sellega iseseisvalt hakkama, sest toitu on vaja ju vaid soojendada.

6. Teie eakad vanemad soovivad säilitada iseseisvust

Teie eakad lähedased soovivad jääda iseseisvateks ja hakkajateks. Selles on taas abiks sügavkülmikud, kuhu saate nende jaoks jätta vajalikud toiduvarud. Kerge vaevaga saavad nad endale valmistada täisväärtuslikku hommiku-, lõuna- või õhtusöögi.

Teie eakad vanemad ei pruugi tahta suuri söögiportsione vaid väikeseid koguseid: sügavkülmikus saate toite säilitada just teie lähedastele vajalikus kaalus, mõõdus või koguses.

Teie lähedased on tänulikud maitsva toiduvaru eest, ka siis, kui te ise peate tegelema tööülesannetega või naudite oma vaba aega, nii et igal juhul on sügavkülmik aja jooksul muutunud asendamatuks abiliseks igas kodus.

Comments are closed.