Mida vaadata longboardi või cruiseri ostmisel

Rulatamine on Eestis üha enam populaarsust võitev ala ja kogu selle ümber tiirlev kultuur on aastatega palju muutunud. Mõte, et rulasõit on miski hirmuäratav ja keeruline ekstreemspordiala jääb pigem sinna 90ndatesse. Tänapäeval võetakse seda asja palju vabamalt ning rulast mõeldakse pigem kui suvisest linnavahelisest transpordivahendist, mille kasutamisega saavad hakkama nii noored kui ka vanad.
Kogu kultuuriga koos on muidugi muutunud ka rulad ise. Enamasti kasutatakse tänapäeval kas Longboard või Cruiser tüüpi rulasid.

Mis vahe on Longboardidel ja Cruiseritel?

Cruiserid:
Cruiser (tõlk: kruiser) on laua kujult palju lühem ning seetõttu ka kaasaskantavam kui Longboard. Cruiserite üheks eripäraks on nende varieeruv kuju. On kahte tüüpi kujusid – kicktail cruiser (laua saba on kergitatud) ja pintail cruiser (laud on sirge). Enamasti kasutatakse cruisereid tänavasõiduks ning nende mõõdud ja kaal võimaldavad seda ka igale poole kaasa võtta.

Longboardid:
Longboard, nagu nimi juba ütleb on pikema lauaga ning meenutab oma kujult pigem lumelauda. Enamus longboardidest on “pintail” kujuga (tasane pinnas).
Longboard on cruiseritest suurem ja raskem kuid lauad on üldiselt palju painduvamad. Enamasti sõidetakse longboardidega spordiradadel sileda asfaldi peal. Kindlasti aga ei tähenda see, et longboardidega ei tohi sõita tänavatel.

Valiku tegemisel ei ole laua kuju kindlasti aga ainukene tegur. Nii longboardide kui ka cruiserite üks olulisemaid elemente on rattad ja laagrid. Kõik need valikud olenevad siiski isiklikest eelistustest. Algajatele, kel seda eelistust veel kujunenud ei ole, soovitame valida kindlasti keskmise suurusega rattaid, et tekiks esmane tunnetus. Cruiserit või longboardi ostes on alguses kindlasti mõistlik osta see komplekteerituna (sisaldab lauda, trukke, laagreid, rattaid ja vajalikke polte ning mutreid).

Kas mulle sobib pigem Longboard või Cruiser tüüpi rula?

Kui Sinu eesmärgiks on effektiivselt linnas liikuda ja kergesti oma sõiduvahendit igalepoole kaasa võtta, siis on Sinu jaoks õige valik Cruiser.
Kui aga soovid pigem käia sõpradega spordiradadel või otsida maanteedel sujuva asfaldiga allamägesid oleks õige valik pigem Longboard. Eestis soovitame Onwheels.ee e-poodi, mille tootevalikuga saate tutvuda longoardide ja cruiserite karegoorias.

Kindlasti pea meeles!

1) Tegija kannab kiivrit ning ei riski ülearu.
2) Rulatamisel kui meelelahutusel või ka spordialal ei ole reegleid! Ole loominguline ja tunne asjast mõnu.
3) Soovid valida lapsele hoopis tavalist rula, siis loe edasi kuidas valida lapsele rula.

Vaata videot! Andekas Ana Maria sõidab trikitab tänaval longboardiga:

Comments are closed.