Mida teha, kui poes on vaid väikesed rõivad

Lugesin hiljuti järjekordset artiklit, mis rääkis rahvastiku kasvavast ülekaalulisusest. Ütlen „järjekordsest“, sest selliseid artikleid ilmub pea et igapäevaselt. Nojah, probleem on muidugi ilmne ja murettekitav, aga liiga palju ühe ja sama asja kohta lugeda ka nagu eriti ei viitsi. Ehk on asi sellest, et igapäevases tänavapildis suurte ja väga suurte inimeste nägemine on muutunud tavaliseks.

Minu küsimus kogu selle teema juures on hoopis teistlaadi. Vaatan linnas neid suuri mehi ja naisi ning imestan omaette, et kust nad ometi oma riided ostavad. Võib tunduda pealiskaudne kogu selle palju tõsisema tervismure juures, aga ometi on ka see probleem.

Rõivapoodidesse jõuavad reeglina masstoodangus tehtud riided. Masstoodang tähendab aga seda, et on jõutud mingi keskmise inimese standardini, millest tehakse paar numbrit väiksemaid ja paar numbrit suuremaid riideid. See on ka kõik. Suurte suuruste puhul aga ei räägi me siin ainult paarist rõivasuurusest keskmisest suuremast numbrist. See number on märksa suurem. Ja nii ma ikka ja jälle imestan, et kus kohas need inimesed oma sisseoste teevad.

Üheks võimaluseks pakun, et nad lasevad oma riideid kohendada. Ilmselt ka nii tehakse, aga see ei saa olla väga laialt levinud, kuna lisab ostetud rõivatüki hinnale ka ümbertegemistasu õmblejale. Samamoodi ei saa tavaline, keskmist ja madalamat palka teeniv inimene lasta endale riideid õmmelda. Tellimustöö on reeglina kallis. Aga ilusaid ja mugavaid riideid tahaks kanda ju ikka. Suurtele suurustele mõeldud poode pole ka just palju. Koheselt oskaksin nimetada ühe, edasi peaks juba rohkem mõtlema ja nuputama hakkama. Ja ka see üks on vaid naistele suunatud. Samamoodi rõivakataloogid, mida Eestiski levib palju. Hinnad on neis juba kõrgeks aetud ja ikka on suurem valik naistele. Mida siis teevad mehed? Leiavad kuskilt läbi juhuse mõned sobivad riided ja kannavadki neid kuni on ribadeks kulunud?  Ning meestel teatavasti pole ka seda indu poodides kolada, nagu naistel. Kui sa just kindlalt ei tea, kust saada suuri suuruseid, võib sobiva asja leidmine võtta üsna kaua aega.

Hiljuti sattusin ühele saidile, kust saab riideid tellida. No nende paljude seas. See sait, http://www.motleydenim.ee/, jäi silma ja meelde just seetõttu, et pakubki suuri numbreid meestele. Ainult meestele. Üsna erakordne, peaks mainima. Vaatasin veidi ringi ja leidsin, et tegemist on päris hea asjaga. Eriti kuna valik on lai ja põhimõtteliselt peaks sealt kõik vajaliku kätte saama. Lisaks on see mugav. Jääb ära poodides tuiamine, proovikabiinid, masendus, kui ei leia midagi sobivat, sest standardsuurused on ilmselgelt liiga väikesed.

Selliseid võimalusi võiks olla rohkem. Pean just eelkõige silmas meestele pakutavat. Et ka nende jaoks oleks riiete ostmine mugav ja lihtne, mitte ületamatuna tunduv katsumus. Head , hästiistuvad riided, mis näevad seljas kenad välja ja ei tekita kandjas vastakaid tundeid, on oluline osa inimese enesekindluses. Sest vastukaaluks nendele murettekitavatele artiklitele, mis ähvardavad sind peatse surmaga, kui sa nüüd kohe kaalust alla ei võta, võiks olla ka midagi, mis su meelt rahustavad. Et selleks, et hea välja näha, ei pea ilmtingimata standardile vastama.

Comments are closed.