10 nippi, et valida sobiv aiamööbel

Korralik aiamööbel on mugav ning funktsionaalne. Suure laua ning õigete toolidega on võimalik iga aianurk muuta elegantseks söömiskohaks. Vitstest punutud sohva ja klassikaline kiiktool, mõlemale lisatud rohkelt pehmeid patju, kindlustavad selle, et verandast saab soojadest suvekuudeks teine elutuba.

Aiamööbli võimalust ei tohiks ära unustada ka siis, kui ainus värske õhu hingamise koht on imepisike aiake või rõdu. Valides õiget tüüpi mööbli, on võimalik ka väike pind muuta kohaks, kuhu igapäevastressi eest põgeneda.

Allpool on kirja pandud juhised, mis aitavad kindlustada, et valid enda vajaduste jaoks perfektse mööbli:

  • Koosta nimekiri

Alusta sellest, et jõuad otsusele, mis funktsiooni sooviksid tulevasele õuenurgale anda. Kas sa tahaksid suvepäevadel seal õhtust süüa? Või on sul plaanis lapse sünnipäeva pidada? Või ehk otsid lihtsalt vaikset nurgakest, kus mõnda snäkki nautida ning meeldiva raamatu lugemisse sukelduda? Tee nimekiri sellest, mida sa tahaksid seal teha ning kasuta seda juhisena, et otsustada, millist mööblit sa soovid. Kui sinu eesmärk on kasutada väikest aeda kokteilipidude läbiviimiseks, pole mõtet soetada suurt peolauda. Vali pigem mugavad istumiskohad, mitmed väikesed lauad ning pisike tulease.

  • Istu!

Enne kui sa millegi eest maksma hakkad, istu maha ja katseta oma nahal järgi, kuidas see tundub. Liiga kitsastesse toolidesse ei pruugi äragi mahtuda, liiga madalatelt istumiskohtadelt püstisaamine võib vanemates inimestes piinlikkust tekitada ning liiga sügavad diivanid jätavad jalad ebameeldiva nurga alla. Mitte keegi ei hakka kasutama ebamugavat mööblit, olgu see niivõrd ilusa välimusega, kui võimalik. Patjade ja polsterdustega on võimalik veel ka olukorda päästa, kuid ka need tuleb valida õiged – väldi raskeid ja pannkoogi moodi õhukesi patju, ning vali kohevad ja kerged. Panusta mugavusele!

  • Eelista kergesti hooldatavat

Ostes mööbli, mille ees on kerge hoolitseda, ei pea sa väärtuslikke lõõgastumistunde kulutama mööbli puhastamisele. Enamik mööblist, mis on tehtud metallist, tiigipuust, seedrist või siis punutud vitstest, on vastupidav igasugusele ilmastikule ning näevad suurepärased välja ka pärast aastaid kasutamist. Maaleht on teinud hea ülevaate puidust aiamööbi hooldamise osas.

  • Kaalu hoiustamiskohta

Aiamööbli eluiga on võimalik aastatega pikendada, kui väljaspool hooaega need kuskile varju alla panna. See kehtib isegi kõige vastupidavama tiigipuust mööbli ning sepistatud raudmööbli kohta. Kui sa tead juba ette, et hoiustamisruumi on vähe, tasub vaadata mööblit, mida on võimalik kas kokku panna või osadeks võtta.

  • Vali värv hoolikalt

Aiamööblit ostes ei pea piirduma materjali loomuliku värviga. Kirkavärviline viimistlus lisab mööblile vunki ja tõmbab tähelepanu. Kes soovib aga seda, et värv stiililiselt kaua kestaks, peaks valima ikkagi neutraalsemad värvitoonid ning lisama vürtsi näiteks värvilisi patju kasutades.

  • Vii end materjalidega kurssi

Alumiinium, plastik ja PVC – need materjalid on roostetamiskindlad, kerged, odavad ning peavad ilmastiku vastu, kuigi võivad kiirelt ära pleekida. Küll aga on neid lihtne vee ja seebiga pesta.Teras ja sepistatud raud – mõlemad on rasked ja vastupidavad aga võivad hakata roostetama, kui nende eest regulaarselt hoolt ei kanna.Rotang, pilliroog ja muud taimed – see on hämmastav, kui hästi tegelikult need materjalid vastu peavad. Eriti, kui valida õiged lõppviimistlusvahendid. Iga mõne aasta järel tuleks aga neid hooldada, et tagada ilmastikukindlus.Puit – naturaalne puit sobib õue kui valatult. Ka suur ja rohmakas aiamööbel on puidu abil ülimugavaks tehtav. Küll aga vajab puit kindlasti regulaarset hooldamist ja võimalik ka, et lisakaitset UV kiirte eest. Hea variant oleks valida ilmastikukindlamad puiduliigid nagu tiigipuu, küpress ja seedripuu.

  • Investeeri kvaliteeti

Vanarahva ütles „Sa saad selle, mille eest maksad“, kehtib ka aiamööbli kohta. Plastmassist toolid või väikesed lauad võivad kaupluses head välja näha ning püsivad ka koduses kasutamises paar aastat kenad, kuid pikema aja jooksul muutuvad need rabedaks ning päike pleegitab erksa värvi. Sama kehtib ka mõndade puidust või vitstest mööblitükkide kohta. Tihtipeale arvatakse, et õuemööbli juures ei ole kvaliteet nii oluline, kui majja ostetava mööbli korral. Reaalsuses on aga just vastupidi: õues olev mööbel peab vastu pidama päikesele, vihmale, soojale, külmale aga tihtipeale ka hulga tugevamale kasutamisele. Vaata hoolikalt üle nii mööbli ühenduskohad, kui ka viimistlus ning kui hind on liiga hea, et tõsi olla, siis tavaliselt ei olegi see tõsi. Samas allahindluste kohta see ei kehti ning suurepärase tehingu võid teha just siis, kui hoiad silma peal sellel, millal aiamööblit müüvad kohad hindu langetavad. Raudreegel on aga siiski see, et sobivat mööblit otsides ole tähelepanelik, vii end kurssi teiste kogemustega ning veendu, et sa tead, mida ostad, enne kui maksad. Kvaliteetset aiamööblit pakub näiteks Home4you aiamööbel kategoorias,

  • Kaks-ühes

Vali mööbel, mis suudab teha topelttööd. Päikesevari, mida saab liigutada, on suureks abiks. Lauad, mida annab pikendada, vastavalt külaliste arvule, lahendab söögikohtade probleemi. Näiteks erinevaid aiamööbli ideid leiab homeedit.com lehel.

  • Ära unusta varjualust

Kui aias on olemas suur puu, mis pakub varju, saab istumiskoha selle alla planeerida ja probleem on lahendatud. Kui aga puid ei ole, tasuks soetada eraldi vari, mida õnnestub näiteks laua külge kinnitada, et ei tuleks lagipähe lõõskava päikese all kannatada. Laia valikut varjualuseid pakub Home4you oma “Aiamööbel otse laost kiirelt koju” raames.

  • Sobiv tekstiil

Mitte iga tekstiil ei sobi ka õues kasutamiseks. Seetõttu pole alati võimalik diivanipatju aiamööblile tõsta ja eeldada, et need pärast hooaega veel kasutuskõlblikud on. Õues kasutamiseks mõeldud materjalid on tavalised veekindlad või vett-tõrjuvad, peavad vastu pleekimisele ning kestavad vähemalt paari-kolme hooaja jagu. Patju ostes on hea valik võtta need, millel on võimalik ümbrist eemaldada. See laseb padjakatet paremini puhastada, aga vastavalt soovile ka vahetada.

Rohkem ideid ka aiamööbli ülevaate lehelt.

Comments are closed.