Kuidas saada juuksed kasvama?

Kaunid ning hooldatud juuksed on tõeliseks ehteks. Pole imestada, et paljude naiste sooviks on pikemad juuksed. Mida aga teha, kui juuksed ei kasva üldse, mõne sentimeetri kasvatamine võtab üle poole aasta ning juuksed on nõrgad ja elutud? Kas tahad teada, kuidas juuksed kiiremini kasvama panna ning mis paneb juuksed kasvama? Üldiselt saab juuste toetamise lähenemisviisi järgi kaheks jagada. Esiteks seespidiselt ehk vitamiinide ja toidulisandite tarvitamine. Teiseks välispidiselt ehk erinevad tooted: šampoonid, seerumid, juuksevedelikud, ampullid ning üldiselt hooldusvahendid. Vaatame seda natuke lähemalt.

Juuksed kasvama nädalaga – kas sa tead, milliseid ehituskive on vaja?

Toetades juuksekasvu seestpoolt, on võtmesõnaks vitamiinid ning mineraalained. Täpselt nagu ilma ehitusmaterjalita ei saa maja püstitada, ei saa ka juuksed kasvada, kui kehas on vajalikest ainetest puudus. Millised vitamiinid ning mineraalained on juuksekasvu soodustavad ja kuidas?

  • Keratiini moodustamise soodustamine – B6, tsüsteiin jt
  • Enneaegse hallinemise takistamine – vitamiinid D, B12 ja B3 ning metioniin
  • Juuste väljalangemise pidurdamine – vitamiinid B2, B3, C, D, tsink, seleenium, hüaluroonhape, tsüsteiin, biotiin
  • Peanaha niisutamine – vitamiinid B5 ja A

See pole isegi kogu nimekiri, vaid annab aimdust sellest, mida juuksekasvu vitamiinid peavad sisaldama, et neist reaalselt abi oleks. Ja kuigi võib loota, et tasakaalustatud ja tervisliku toitumise abil saab kõik vajaliku kätte, siis mõnikord on vaja natuke lisatoetust. Placent Activ vitamiinid on loodud teadlaste poolt, eesmärgiks juuste kasvu kiirendamine. Kaks tabletti igal hommikul ning tulemus on silmnähtav!

Juuksekasvu soodustavad tooted annavad esimesi tulemusi juba kahe nädalaga. Esmalt on märgata peanaha paremat seisukorda ning seda, et juuksed on elujõulisemad. Järgmisena, umbes nelja nädala pärast, on hakanud juuksed kiiremini kasvama ning ka juuksekarva tervis on paranenud. Kahe kuuga on vähenenud juuste väljalangemine ning juuksed on selgelt paksemad. Kui juuksevitamiine järjepidevalt kasutada, on tulemuseks paksemad juuksed ning juuksekasv lausa kuni 4,5 cm kuus.

Kuidas saada juuksed kasvama?

Juuksekasvu kiirendavad tooted, mis päriselt aitavad

Kui kasutad juba vitamiine ning toitumine on korras, siis järgmiseks sammuks on juuste ning ka peanaha hooldus, et juuksed kasvama saada. Placent Activ juuksehooldusvahendid on loodud just selleks. Väga hea variant on juuksekasvu kiirendavad tooted ning nende komplekt. Komplekt võib olla lausa parim valik, sest esiteks on tooted üksteisele täienduseks ning teiseks, ostes tooteid koos, saab need kokkuvõttes soodsamalt. Neljases komplektis on näiteks juuksekasvu soodustav shampoon, palsam, seerum ja ka vitamiinid, millest me juba ülalpool rääkisime.

Šampooni ja palsami kasutamine:

  • Kanna šampoon kõigepealt peopesedele, hõõru õrnalt laiali ja alles seejärel kanna see peanahale, masseeri vahule ning seejärel loputa välja
  • Seejärel kanna palsam juusteotstele, lase 2-3 minutit imenduda ning loputa välja

Juuksekasvu kiirendamine seerumi abiga

Kui soovid juuksed kiiresti kasvama saada, ei saa mõelda ainult juuksekarva tervisele. Oluline on ka peanaha olukord ning siin tuleb appi populaarne ning auhinnatud Placent Activ toode: platsenta-ekstraktiga seerum, mille abil saab juuksed kasvama nädalaga. Seerumi retsepti on välja töötanud parimad teadlased ning kasutamise tulemuseks on terve peanahk, mis aitab kaasa juuksekasvu kiirendamisele. Lisaks aitab seerum pidurdada juuste väljalangemist.

Kui sa ei ole seerumit varem kasutanud, võib see segadusse ajada, ent tegelikult on kasutamine lihtne. Korraga kantakse niiskele peanahale ühe ampulli sisu ning seda välja loputada pole enam vaja. Kõige parem on kasutada ülepäeviti üks ampull. Kui oled jõudnud soovitud tulemuseni, siis selle säilitamiseks piisab 1-2 ampullist nädalas.

Platsenta ekstrakti abil juuste kasvu stimuleerimine

Placent Activ tooted sisaldavad kasulikku platsenta-ekstrakti. Aga mida see juuksehooldusvahenditele juurde annab? Platsenta on ajutine aga äärmiselt oluline elund. Selle vastutada on kasvuhormoonide, progesterooni, östrogeeni ning valgu tootmine. Ja kõik, eriti just viimane, valk, on juustekasvus äärmiselt oluline.

Platsenta-ekstrakt parandab oluliselt peanaha verevarustust ning see tähendab kahte asja – juuksenääpsud töötavad paremini ning juuste väljalangemine väheneb. Ja hea on teada sedagi, et kuna hormoonide tase on tänapäevastes platsenta-ekstraktides madalale viidud, ei kaasne platsenta-ekstrakti toodete kasutamisega mingeid negatiivseid kõrvalmõjusid.

Halvad harjumused, mistõttu juuksed ei kasva

Ning lõpetuseks räägime lühidalt harjumustest, millest loobumine aitab sul saavutatud tulemusi ning pikki ja terveid juukseid hoida:

  1. Juuksuri vältimine –  mõneti vastab väide, et juuste lõikamine kasvu kiirendamiseks on vajalik, ka tõele. Regulaarne juukseotste lõikamine vähendab juuste murdumist ja juukseotste lõhenemist. Katkised juukseotsad tähendavad seda, et kui sa kord juuksuri juurde lähed, peab ta lõikama juuksed lühemaks, kui sa soovisid.
  2. Stiliseerimisvahendite rohke kasutamine – kaalu stiliseerimisvahendite kasutamise vähendamist või lõpetamist. Selle alla käib föön, sirgendaja, juukselakid ning juuksevahud jne. Kuigi tulemus võib olla kaunis, on selline keemiahunnik juustele ühel hetkel liig mis liig.
  3. Liiga tihe peapesu – kuigi võib tunduda, et see on vaid kasuks, siis liiga tihe peapesu kuivatab peanahka ning juukseid, halvendades lõpptulemusena mõlema heaolu ning siis pole enam ime, et juuksed ei kasva üldse.

Comments are closed.