Kuidas planeerida kodusisustust, et kõik asjad ära mahuksid?

Aastate jooksul koguneb asju juurde. Olgu selleks riided, ehted või erinevad esemed, millele on sentimentaalne tähendus. Kuidas mahutada kõik oma asjad ära? Loe edasi ja saa teada, kuidas planeerida kodusisustust nii, et ka tulevikus mahuvad asjad ära.

Funktsionaalsed lahendused aitavad paigutada sinu asju

Ükskõik kui palju sul on asju või kui väike on sinu kodu, ruumipuudusele on lahendus. Siis, kui oled enda kodu sisustamas, tuleb arvestada sellega, et igas toas oleks piisavalt ruumi asjade paigutamisega. Kõige olulisem on mõelda riiete peale – neid kipub aastatega vaid juurde tulema ja ruumipuudus kergelt tekkima. Seetõttu on oluline, et magamistoas oleks piisavalt suur riidekapp või sisseehitatud garderoob, mis mahutab vajalikud riided, sealhulgas ka üleriided, ehted, kotid ja jalanõud.

Milline riidekapp valida? 

Populaarseks valikus on lükandustega riidekapp, mille riiulite ja sahtlite valik on pandud kokku vastavalt vajadustele. Selline garderoobi lahendus tagab just sinu vajadused, ei võta toas palju ruumi ja mahutab väga palju riideesemeid. 

Kuna eelnev garderoobilahendus mahutab palju ja tagab just sellised hoiustamise tingimused nagu sul on vaja, siis sellega kaasneb ka vastav hind. Soodsam lahendus on soetada eraldiseisev riidekapp, mille hind on küll rahakotisõbralikum, aga tihti ei mahuta see piisavas koguses asju ära. Seetõttu tuleb arvestada nii enda tarbimisharjumuste ja olemasoleva eelarvega ja teha parim võimalik valik. Pikas perspektiivis on sisseehitatud garderoobilahendus mõistlikum kui klassikaline kapp, mis võib tulevikus väikseks jääda.

Lisaks sellele, et sinu magamistoas on piisavalt mahukas riidekapp, on oluline, et see oleks olemas ka teistes magamistubades ja koridoris. Koridorikapp on tavaliselt üleriiete ja parasjagu kasutusel olevate jakkide ning mantlite jaoks, mistõttu peab see mahutama minimaalselt kõikide pereliikmete hetkel kasutusel olevad üleriided ja jalanõud. Seetõttu sobib ka esikusse mahukas lükandustega riidekapp, millel on peeglid, et muuta kitsas ruum avaramaks ja et enne õue astumist saaks enda välimusele pilgu peale heita. 

Kuhu paigutada muud asjad?

Kui garderoobikapp on hästi planeeritud, mahutab see kõik vajaliku. Aga kuhu panna kõik teised kodus olevad esemed? Selleks, et mahutada ära raamatud, planeeri sisustuse osaks raamaturiiulid. Kui sinu kodus on palju raamatuid, saad luua ühe terve seina, mis koosneb vaid riiulist ja sinna asetada nii raamatud kui ka teised dekoratiivesemed nagu lauakella, gloobuse, vaasi ja palju muud. 
Paiguta mälestusesemed kummutisse või vitriini. Matkavaruse jaoks leia ruumi garderoobis või hoiusta seda kuivas kuuris või garaažis. Voodilinade ja tekkide, patjade jaoks kasuta voodialust sahtlit ning kööginõud paiguta kööki. Sarnaselt riidekapi lahendusele, tuleb ka kööki planeerides arvestada sellega, et see võiks mahutada palju nõusid ja toiduaineid. Seetõttu soovitame igasugust sisustust planeerides panna kirja enda vajadused ja arvestada kohe alguses sellega, et tulevikus võib asju juurde tekkida. Nii saab planeerimise järgus leida nutikad lahendused, mis vastavad sinu vajadustele. Ükskõik, mis tüüpi mööblit oled otsimas, Kaup24 ja Hansapost pakuvad laia kodusisustuse valikut, et saaksid kujundada oma unistuse kodu.

Comments are closed.