Elektrijalgrattad ja rongid ehk tore suvine väljakutse

Suvi ei ole enam kaugel, mis tähendab ka puhkuste tulekut ja võimalust ringi liikuda, puhata ning midagi uut avastada. Miks mitte teha enda elu huvitavaks ja seada endale suveks eesmärk: kasutan autot nii vähe kui võimalik. Arvestades sellega, kui kättesaadavad on elektrijalgrattad, kuidas on korraldatud ühistransport ja kui meeldiv on lihtsalt kulgeda, peaks see eesmärk olema täiesti tehtav.

Kokkupandav elektrijalgratas ehk parimad elektrijalgrattad

Elektrijalgrattad ei ole enam ammu moeasi, mida kasutavad vaid hipsterid. Tegu on täiesti reaalse alternatiivina autoga sõitmisele. Parim elektriratas sobib nii lühemate kui pikemate maade sõitmiseks. Sõida sellega külla, parki, randa, tööle, poodi või naudi rattasõitu rattasõidu pärast. Hoiustamise ja reisimise lihtsustamiseks võib parim variant olla isegi kokkupandav elektrijalgratas, mille saab ka bussi või rongi kaasa võtta. 

See, et peres on lapsed, ei ole vabandus auto kasutamisega jätkata. Olemas on mugavad rattahaagised, kuhu mahuvad istuma pere pisemad ning haagises sõit oleks neile juba päris äge üllatus. Elektrijalgrattad muudavad aga selle lisaraskusega sõitmise sinu jaoks mugavamaks. Juba suurematel lastel võivad olla enda elektrijalgrattad, mis lihtsustab ka pikemate vahemaade ühes tempos läbimist. Ning kui Kaup24 ning Hansapost valikus on uued aga soodsad elektrijalgrattad, siis turg on juba piisavalt kasvanud, et leiaksid endale ka kasutatud elektrijalgrattad.

Taastutvus ühistranspordiga

Ühistransporti kasutades peab oma plaane tehes arvestama sõiduplaanidega, mis võtab natuke ära vabadust. Teiselt poolt aga lisab see vabadust, sest liikluse jälgimise asemel saad rahus raamatut lugeda, muusikat kuulata või kasvõi reisikaaslastega mõnda toredat mängu mängida. Ka võib ühistransport viia sind tavateedelt kaugemale, nii et avastad kohti, kuhu muidu ei satukski!

Kuigi autoga jõuab Tallinnast Riiga kordades kiiremini, siis rongiga liikudes saab jälgida muutuvat Eesti maastiku, Valgas vahepeal jalga sirutada ja linnaga tutvuda ning seejärel juba vana, Eesti rongiliiklusest aastaid tagasi kadunud rongiga, edasi Riia poole liikuda. Ning jah, Põhja-Soome viib kiire lennukisuts, ent 10-tunnine rongisõit on hoopis omaette elamus! Olenevalt sellest, kuhu sa sõidad, võib ühistranspordiga liikumine tähendada seda, et tähtis pole mitte vaid sihtpunkt, vaid ka tee. Ja elamused on garanteeritud!

Kogu 10 000 sammu seda märkamata

Autot omades on väga lihtne sellega nii ära harjuda, et muud variandid ei tule enam pähegi. Lausa märkamatult hakkad autot kasutama ka selleks, et sõida kilomeetri kaugusele sõbrale külla või hindad tunnipikkuse jalutuskäigu juba raskeks matkaks. Hea mõte on proovida end sellest mõtteviisist välja sundida. On küll hetki, mil autoga saavutatud ajavõit on seda väärt, ent väga tihti ei jää tegelikult midagi katki, kui paned sobivad riided selga ning liigud oma sihtkohta sisepõlemismootori asemel hoopis kondimootori abiga.

Liikudes autoroolist kõnniteele, näed tänavaid hoopis teise pilguga. Järsku on aega pöörata tähelepanu muutuvale loodusele, soovida „Jõudu tööle“ aias toimetavale naabrile ning muidu kiirustavas maailmas aeg korraks maha võtta. Samamoodi võib rahulikumalt kulgemine olla ideaalseks ajaks, et kuulata audioraamatut või vestelda jalutamiskaaslasega maast ja ilmast.

See, et peres on auto või kaks, ei tähenda, et neid peab alati ja igas olukorras kasutama. Muuda oma elu mitmekesisemaks ning katseta suve lõpuks ära rong ja buss, eri distantside jalutamine ning elektrijalgrattad.

Comments are closed.