Miks on õhuniisutajat vaja?

Õhuniisutaja võib olla kasulik mitmel erineval põhjusel:

Parandab õhukvaliteeti – kui õhk ruumides on väga kuiv (nagu näiteks keskküttega korterites eelkõige talveperioodil), siis võib see muuta naha kuivaks, ärritada silmi, tekitada kuiva köha ning võib isegi tekitada hingamisteed probleeme.

Eriti oluline on õhuniisutaja nende inimeste puhul, kellel on probleemid hingamisteedega – näiteks allergia või astma. Niiske õhk aitab leevendada seisundite sümptomeid.

Ka lastel, kui neil on näiteks nohu ja on seetõttu raske nina kaudu hingata, on niiskemas toas parem magada.

Niiskema õhuga toas on parem magada, kuid külmal ajal ei ole võimalik akent piisavalt lahti hoida. Ka sellisel juhul on õhuniisutaja praktiline.

Kuiv õhk ei mõju ka puitpõrandatele ja mööblile hästi ning võib põhjustada pragusid ja deformatsiooni.

Milline õhuniisutaja tuleks osta?

Üldiselt peetakse ideaalseks õhuniiskuseks toas 30-40%. Õhuniisutajat valides tuleb arvestada sellega, et õhuniisutaja on tehtud kindla tööpiirkonna suurust silmas pidades. Mõistlikum on pigem veidi suurema ruumi õhuniisutaja osta, sest siis on efekt suurem.

Õhuniisutajad, mis on kaasaskantavad, on mugavad ja neid saab kaasa võtta sinna, kuhu vaja. Miinuseks võib pidada seda, et väiksema õhuniisutaja tööpiirkond on ka väiksem. Samuti tuleb neid tihedamini täita. 

Oluline on ka õhuniisutaja müratase, sest magamistuppa sobib võimalikult vaikne õhuniisutaja. Tõenäoliselt oleks ultraheliga õhuniisutaja  seetõttu kõige parem. Eluruumides võib müratase olla ka kõrgem.

Millises hinnaklassis on õhuniisutajad?

Õhuniisutajaid (nii nagu ülejäänud kodutehnikat) on võimalik leida väga erineva kvaliteediga ja väga erinevas hinnaklassis. Hind sõltub enamasti tootjast, seadme võimsusest ja otstarbest. Näiteks võib õhuniisutajaid kasutada lisaks kodudele ka kontoris. Eelkõige võiks kaaluda õhuniisutajate soetamist avatud kontorisse, mis asub kõrgemas hoones ja kus ei ole võimalik aknaid avada. Sel juhul on ruumid kuivemad ja ei ole võimalik õuest niiskust tuppa lasta. Kui kontorisse osta õhuniisutaja, tuleb silmas pidada ruumi pinda, mille osas õhuniisutaja efekti annab ehk suurema kontori puhul võib päris palju õhuniisutajaid vaja minna (loomulikult sõltub õhuniisutaja võimsusest) ja seega ka üsna kulukaks. Siiski tasub selline investeering teha ja ka koju tehnikat ostes on Kreditum veebilehe kaudu võimalik leida erinevaid laenupakkumisi (nt on võimalik kiirelt saada ülevaade kui võtta laen kuni 10000, siis milline laenupakkuja pakub kõige paremaid tingimusi, kõige soodsama intressiga jne). Laen kuni 10 000 eurot võib tulla ka kõne alla siis, kui tehakse remonti, uuendatakse ventilatsioonisüsteemi vms, sest alati ei pruugi õhuniisutaja siiski piisavat efekti anda. Täpsemat infot leiab Kreditum.ee.

Kokkuvõtteks

Õhuniisutaja on hea seetõttu, et see parandab õhukvaliteeti ja on soovitatav eelkõige ruumides, kus keskküte muudab õhu kuivaks. Samuti on õhuniisutaja kasulik siis, kui on allergiad.

Õhuniisutaja ostmisel tuleb arvestada ruumi pindalaga ja ka müratasemega.

Comments are closed.