Juuksed paksemaks nende lihtsate võtetega

Kõik naised ei ole õnnistatud volüümikate juustega, aga sellest pole midagi, sest nutikate nippidega on võimalik muuta oma juuksed näiliselt kohevamaks. Muutes ka enda harjumusi ja toidulauda, on võimalik muuta oma juuksed paksemaks ka päriselt. Kuidas seda siiski teha ja kuidas saavutada paksud juuksed? 

Juuksehooldus, mis muudab juuksed paksemaks

See, kuidas juuksed paksemaks saada, on väga levinud küsimusi. Küsimus on pealtnäha lihtne, aga sellele vastamine võtab aega, kuna juuste paksus sõltub nii geneetikast, toitumisharjumustest, elustiilist kui ka hooldusvahenditest. Hea uudis on see, et sa saad ise oma juuksed paksemaks muuta, kui kasutada selleks sobivaid tooteid. Nii volüümiandvad šampoonid kui ka juuksevitamiinid võivad olla lahenduseks. Kuid ainult õiged šampoonid ja juuksevitamiinid ei ole piisavad. Sinu igapäevases juukserutiinis peaks olema ka sobiv juuksepalsam, -seerum kui ka -õli. Need ja paljud muud vajaminevad tooted leiad Beauty Partners e-poe laiast valikust.

Juuksepalsam nagu ka šampoon võiks olla kohevust ehk volüümi andev. Juukseseerum ja juukseõli seevastu toidavad sinu juukseid, et parandada katkevaid ja kuivasid juukseotsi kui ka säilitada nende elujõulisust. Seetõttu on oluline, et juukseseerum ja/või juukseõli saaksid sinu igapäevase juuksehoolduse oluliseks osaks. Küllaga tuleb hooldusvahendid valida vastavalt sinu juuste seisukorrale ja alati ei sobi sinule need samad tooted, mis sõbrannale. Seetõttu tutvu alati enne uue toote ostmist tootekirjeldusega ja veendu, et see on loodud sinu juuksetüübile. Juukseid kahjustavad harjumused muudavad ka juuksed õhemaks. Seetõttu peab enne juuste kuumtöötlemist juustele kandma kuumakaitse tooted ning juukseid värvides eelistama kvaliteetseid ja hooldavaid juuksevärve. Kui sa ei tea, mida ja kuidas valida, küsi oma juuksurilt nõu.

Kuidas saada juuksed paksemaks õige toiduga?

Õige toitumine tagab nii hea meeleolu, tervise kui ka säravad juuksed. Selleks, et sinu juuksed saaksid kasvada, särada ja olla elujõulised, on vaja erinevaid toitaineid ja vitamiine. Olulisemateks on nii biotiin, A-, B-, C-, D-vitamiinid kui ka raud, tsink ja palju muud. Kõiki neid ained on võimalik meie toidulauast kätte saada, aga seda juhul, kui teame, kuidas oma toitu valime ja mis kogustes sööme. Sellele lisaks saab juurde süüa spetsiaalseid vitamiine, mis on loodud juuste kasvu soodustamiseks või tugevdamiseks. Küllaga tuleb meeles pidada, et vitamiinid ei asenda meie toidulauda ja ennekõike peaks üle vaatama, mida ja kui palju me päevas sööme. Sellele lisaks on teretulnud igasugused toidulisandid, sh need, mis muudavad meie juuksed paksemaks. 

Need toiduained panevad sinu juuksed kasvama ja aitavad sul muuta juuksed paksemaks. Kui palju sa neid sööd?

  • Avokaado – sisaldab palju E-vitamiini;
  • viigimarjad – suure rauasisaldusega;
  • kõrvitsaseemned – suurepärane tsingi ja proteiini allikas;
  • marjad – C-vitamiini allikas;
  • rohelised lehed nagu spinat, kapsas jne – soodustavad keratiini tootmist juustes.

Juuksed paksemaks õigete stiilivõtetega

Viimaseks räägime sellest, kuidas muuta juuksed paksemaks õigete soengu- ja stiilivõtetega. Viise, kuidas muuta juuksed paksemaks erinevate soengutega on palju, meie jagame sinuga paari lihtsat viisi, millega saavad kõik kodus hakkama, olenemata sellest, kui palju sa oled varem soenguid endale teinud. 

Kuivata nagu professionaal

Juuste kuivatamises peitub vastus, kuidas lihtsa vaevaga muuta juuksed paksemaks. Kõige lihtsam on föönitada enda juukseid pea alaspidi. Küllaga ei sobi see neile, kel on lühemad juuksed, sest selle tagajärjel võid saavutada ka sassis soengu. Seetõttu on teine variant kuivatada juukseid nii, et alustad alumistest juustest, föönitades neid salk-salgu haaval 90-kraadise nurga all. Paremaks hoidmiseks võib kasutada nii juuksevahtu või teisi volüümi andvaid hooldusvahendeid. Õhukeste juustele kanna alati tooteid, mis on kerged, et need ei muudaks juuksekarva raskeks. 

Tupeeri juukseid

Tupeerimiseks kasuta selleks mõeldud kammi ja tupeeri salk haaval enda juukseid. Tupeerimise alternatiiviks on kasutada krepptange või juuretõstjaid, millega saad kerge vaevaga tõsta enda juuksejuuri nii, et kogu sinu soeng näeb kohev ja kaunis välja. Tupeerimisel võid juuksejuurel kasutada kas kuivšampooni või juuksepuudrit, et tõsta juuksejuuri veelgi enam. Tupeerimine on üks kõige kergemaid viise, kuidas muuta juuksed paksemaks. Proovi ise järele!

Comments are closed.