Voldikuksed pakuvad palju võimalusi

Kui kodu või kontori sisustamisel on päevakorras siseuksed, jäävad esimesena sõelale tavalised puidust või vineerist uksed. Standardmõõdus ukseavades on tüüpuksed igati loogiline valik, ent mida teha siis kui ust vajab ebastandardne koht?

Keskmisest laiemad või kitsamad ukseavad, seinaorvad, ajutist eraldamist vajavad ruumiosad, garderoobid ja kitsad koridorid on kohad, kus voldik- ehk hõlmikuks on sisuliselt üks väheseid võimalusi ruumiosade omavaheliseks eraldamiseks.

Põhjuseid, miks valida siseukseks just nimelt voldikuksed, on aga veelgi.

1.   Mugav kasutada
Lõõtsana toimivat voldikust on äärmiselt lihtne ühe käeliigutusega avada ja sulgeda: siinidel liikuv uks voldib end lükkamise peale kokku ja täpselt sama sujuvalt jookseb ka tõmmates lahti.

Väikeste lastega kodus on voldikuksed väga turvalised – ei ole ohtu, et mudilasel võiks sõrmed ukse vahele jääda. Hõlmikuksed kinnitatakse lakke või ukseavasse. Ripplahendus tähendab aga seda, et lapsed siinideni ei ulatu.

Boonuseks on seegi, et voldikuksi pole võimalik paugutades sulgeda.

2.   Ruumisäästlik

Koridoris või esikus, kus ruutmeetreid napib, aitab voldikuks varjata seinakapi sisu ilma et haaraks enda alla niigi vähest liikumisruumi.

Kui see lahti lükata, moodustub voldikukse tahkudest kompaktne paneel ja garderoobile pääseb täies ulatuses ligi.

Kuna tootjad pakuvad nii vasakule kui paremale lükatavaid hõlmikuksi kui ka keskelt lahti lükatavaid, annab see vabaduse kasutada hõlmikuksi väga erinevates olukordades.

3.   Tõhus ruumiliigendaja

Avaras kontoris või kodus on teinekord vajadus teatud osa ruumist eraldada. Voldikuksega käib privaatse toa loomine ja selle „kaotamine“ väga lihtsalt. Kõik toimub ühe käe liigutusega.

Tänu lükatavatele uksepaneelidele, ei ole vaja ruumi tükeldada püsivate vaheseinte ega kitsaste ukseavadega – ruumis säilib avatus ja valgus pääseb kõikjale. Koosoleku pidamiseks piisab vaid voldikukse lahti tõmbamiseks ja omaette olemise koht ongi olemas.

Koduski on see äärmiselt mõnus viis jagada ruum kaheks: kui näiteks muidu on elu- ja söögituba koos, aga külaliste saabudes tahaks need kaks eraldada.

Seejuures ei ole vaja karta, et voldikuks on nagu kardin ja iga sõna kostab läbi. Tänapäeval on hõlmikuksed helikindlad ja isoleerivad müra väga hästi.

4.   Efektne sisekujunduselement

Me ei mõtle tavaliselt siseustest kui sisustusaksessuaaridest, sest hindame nende juures eeskätt praktilisi omadusi.

Voldikuks on üks väheseid uksetüüpe, mis on korraga nii funktsionaalne ruumiliigendaja kui ka põnev pilgupüüdja.

Paneele võib katta huvitav muster, foto või imitatsioon, ent need võivad olla ka soliidselt ühevärvilised. Kui tagasihoidlikku interjööri lisab erksa pildiga voldikuks särtsu, siis värvi- ja mustriküllases ruumis aitab ühetooniline voldikuks koloriitsust neutraliseerida.

Kokku-lahti volditav uks on ka siseuks, mis võib olla korraga kahe erineva viimistlusega – näiteks köögist vaadates skandinaavialikult heledat tooni ja elutoa poolel hoopiski puitimitatsiooniga.

Comments are closed.