5 nippi parima gaasigrilli leidmiseks

Gaasigrill on igal juhul kergem ja usaldusväärsem kasutada, kui näiteks söegrill. Ühtlasem temperatuur, kiirem kuumenemine ning jahtumine. Kuidas aga leida kogu valikust just endale ideaalne gaasigrill. Toome välja viis asja, millele grilli valides tähelepanu pöörata.

1. Pisike, suur või keskmine?
Liiga suur grill jääb jalgu, samas kui väike grill ei kata vajadusi. Kui grillõhtud mööduvad oma pere seltsis, võib rahus valida väiksema mudeli. Kui aga grillõhtud kipuvad kujunema suurema seltskonna võõrustamiseks, võiks valikus olla suuremad grillid. Suuruse valimisel mõtle ka sellele, kus sa grilli hoidma hakkad. Kas sul on suur väliköök, väike terrass või vahepealne variant? Kuhu grill talveks läheb? Kui ruumi napib, vali väiksem lahendus.

2. Lihtsalt grill või rohkemgi?
Kui kaalud söegrilli eelistamist lihtsalt sütel grillimisega kaasneva suitsumeki pärast, siis miks mitte suitsukonteineriga gaasigrillid. Konteinerisse võid panna nii puitlaaste kui ka maitsetaimi, mis annavad küpsevale roale soovitud maitsevarjundi. Jaga oma soove ka müüjaga, sest inimesed, kelle tegevusalaks on grillide müük, oskavad kindlasti välja tuua kasulikke lahendusi, millele sa ise mõelnud ei ole. Näiteks külgtöötasapind, soojendusrest ja keetmiskoht.

Liha leidmiseks soovitame vaadata erinevaid kliendilehti nagu näiteks Maxima, Selver jt.

3. Mis on menüüs?
Kui liharoad on osa tavamenüüst, peab gaasigrill olema piisavalt võimas. Vastasel juhul jääb lihakäntsaka kiire grillimine unistuseks. Kui aga oled kindel, et grillile jõuab peamiselt taimne kraam ning näiteks kalafilee, võib valida ka väiksema võimsusega mudeli.

4. Kas odav või vastupidav?
Gaasigrillid on tihtipeale tehtud valatud alumiiniumist. Põhjuseks selle vastupidavus roostele, soojapidavus ning ühtlane kuumusejaotus. Parem valik oleks aga roostevaba teras. Tõsi, see on kallim ja raskem, kuid vastupidavuse poole pealt pole roostevabale terasele vastast. Oluline on ka grilliplaatide materjal. Üksvahe olid väga populaarsed laavakivid, kuid nende puhastamisega tuleb natuke rohkem vaeva näha. Roostevabast terasest või malmist restide puhastamine on lihtne ja kiire.

5.     Miks valida tuntud tootja?
Pikk garantii ja usaldusväärne tootja tähendavad, et kui ka peaks grilliga mingeid probleeme esinema, ei ole sa sellega üksi. Seetõttu võiks grilli osta tuntud müüjalt või vahendajalt, kelle peale saab kindel olla.

Comments are closed.