Tervise ja hea füüsilise vormi uusaastalubadused

Tervis ja fitness on uusaastalubaduste andmisel populaarne valik. Miks heade kavatsustega uusaastalubadused aga tavaliselt juba veebruariks ununevad? 

Peamiselt on sellel kaks põhjust. Esiteks, ei seata endale selgeid, konkreetseid ega realistlikke eesmärke. Teiseks, kogetakse kohe alguses ebaõnnestumisi. Toidulisandid – MrBiceps.ee lehelt muudavad uuel aastal eesmärkide täitmise lihtsamaks ja olgu sinu valikuks siis proteiinipulber või midagi muud, jõuad oma lubadusi koos alljärgnevate soovitustega kombineerides kindlasti eesmärkideni.

Täpsusta oma eesmärke

Mida “toonuse tõstmine” või “kaalu langetamine” sinu jaoks tegelikult tähendab? Kuidas sa seda mõõdad, miks sa seda saavutada tahad? Kas sinu eesmärk on konkreetne, mõõdetav, saavutatav ja asjakohane? Kui ei, siis kohanda seda ja kirjuta see endale ka üles, et saaksid seda endale meelde tuletada.

Ole igal võimalusel aktiivne

Mõtle sellele, millal viimati istusid autosse, et sõita jalutuskäigu kaugusele. Kas pidid seda kindlasti tegema? Kui ei, siis kas oleksid selle asemel võinud hoopis kõndida? See on põhimõte, mille järgi olla aktiivne. On oluline, et õpiksid vahet tegema väljendite “ei saa” ja “ei viitsi” vahel.

Suurenda puu- ja köögiviljade tarbimist

Puu- ja köögiviljad on täis haigustega võitlevaid toitaineid, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid ning peaksid neid tarbima viis kuni kaheksa korda päevas. Oma päeva võiks alustada puuviljasmuuti või värske mahlaga, söö lõunasöögi kõrvale salatit, õhtusöögi kõrvale mõned köögiviljad ja kasuta suupistetena puu- ja köögivilju.

Külasta sageli jõusaali

Ligi 30 protsenti uutest jõusaali kasutajatest külastas jõusaali esimese kuu jooksul harvem kui kord nädalas ning just need inimesed olid kõige tõenäolisemalt juba kolmandaks kuuks välja langenud. Nii et kui oled jõusaali registreerunud, kasuta oma kliendikaarti kuni see muutub harjumuseks.

Alusta treeningpäevikut

Ei, treeningpäevikud pole mõeldud ainult professionaalsetele sportlastele. Igaüks, kes treenib regulaarselt peaks pidama päevikut või blogi oma tegemiste kohta. Avastad kiiresti, et päeviku või blogi pidamine on motiveeriv, põnev ja väga kasulik.

Jälgi oma vedelikutarbimist

Kui oled regulaarselt aktiivne ja jood harva puhast vett on soovitav vee tarbimist kindlasti suurendada. Isegi kui külm ilm ei pruugi sind panna janu tundma on kontorid ja ühistransport organismi kuivatavad. Ja kuigi sa ei pruugi seda tunda, higistad sa siiski ka külmal ajal trenni tehes.

Leia oma treeningtegevuses tasakaal

Kui sulle meeldib jooksmine või sul on kirg mõne konkreetse tegevuse vastu on tihti kiusatus piirduda ainult selle ühe asjaga. Kuid on väga oluline, et sinu treeningus oleks tasakaal erinevate tegevuste vahel – sealhulgas jõutreening, painduvustreening ja aeroobne treening. Vähendad nii vigastuste või läbipõlemise ohtu, saavutad unarusse jäetud aladel parema vormi ja peaaegu kindlasti parandad ka sooritust oma lemmiktegevuses.

Ära ole treeningul liiga intensiivne

Uuringud näitavad, et suure intensiivsusega treeningutel on suurem kalorikulu ja parem südametöö, kuid sama võib öelda ka rahulikuma tempoga treeningute kohta, millega kaasneb suurenenud rasva põletamine, stressi vähendamine ning vererõhu alandamine. 

Lisaks kahjustab pidev raske treening immuunsüsteemi ja muudab sind vigastuste suhtes haavatavaks. Kasuta “raske-lihtne reeglit”, vahetades raskeid ja väljakutseid pakkuvaid treeningud järgmisel päeval millegi lihtsama ja vähem intensiivsega.

Õpi mõni uus tegevus

Olgu selleks rannas surfamine, ratsutamine, tennisetund kohalikus klubis või registreerumine Pilatese kursustele – omandada mõni uue tegevusega seotud oskus. Millegi uue proovimine sunnib aju ja keha uusi motoorseid mustreid valdama. See on haarav, lõbus ja lõppkokkuvõttes rohkem rahuldust pakkuv.

Comments are closed.