Poksilegendid tõestavad, et vanus on kõigest number

Poksilegendid tõestavad, et vanus on kõigest number

Eelmise aasta ühe kõlakama matši poksimaailmas tõid meieni kaks vaieldamatut oma aja legendi Mike Tyson ja Roy Jones jr. Nende omavaheline kohtumine oleks võinud toimuda ka varasemalt, kui 2002. a Roy Jones jr oli kergema raskekaalu maailmameister ning Tyson läks meistritiitlit taotlema raskekaalus Lennox Lewise vastu, mille ta nokaudiga kaotas. Tysoni võidu korral oleksime toona võinud näha neid Jonesiga vastamisi. Siis see ei juhtunud, kuid pea 20 aastat hiljem sai see läbi kahe mehe pingutuse ja terve maailma soovil teoks.

Tagasi vormi raske tööga

Mike Tyson on läinud ajalukku kui aegade kõige noorem maailmameister, tulles troonile 20 aasta ja nelja kuu vanuselt. Pole mitte vähem legendaarsem ka Roy Jones jr, kes on võitnud maailmameistritiitli koguni neljas erinevas kaalukategoorias. Teda peetakse üheks tehnilisemaks poksijaks, kes võitleb omapärases stiilis. Mõlemad mehed on täna oma 50ndates, täpsemalt Tyson 54-aastane ja Jones 52-aastane.

Nüüdseks Venemaa kodanikuks saanud Roy Jones jr poksikarjäär lõppes 2016. aastal, ent Tyson polnud ringis käinud juba 15 aastat.  Vormi ajamiseks tegid mõlemad mehed päevade ja kuude kaupa trenni ning peab tõdema, et tõestasid maailmale  –  vanus on ainult number!
Kuigi alguses reklaamiti kohtumine välja kui näidismatš ning kohtunikku ei pidanud ringi ääres olema, siis enne kohtumist anti luba pidada maha 8 -raundiline poksimatš, kus määrati nii kohtunik kui ka jäeti võimalus, et matš lõpeb nokaudiga. Küll aga vähendati raundi kestvust kahe minutini. 

Ennustused matšiks

Maailma kihlveokontorid lõid toimuvast titaanide heitlusest kihama ja ka Eestis saab poksimatšidele panuseid teha SuperCasino eesti kasiino vahendusel. Enamus maailmast pakkus võitu Tysoni kasuks, kuid Jonesilt võis oodata südikat vastupanu. Poksimisega rohkem kursis olijad teavad, et selleks, et kesta 8 kaheminutilist raundi, peab olema ka noores eas suurepärases füüsilises vormis nii vaimselt kui füüsiliselt. 

Kuid oli ka neid, kes olid Jonesi paremuses veendunud, sest mees käis poksiringis Tysoniga võrreldes alles hiljuti – aastal 2018 pidas ta veel matši Scott Sigmoniga, kus ta kuulutati võitjaks. Seega vormi ajamiseks oli tal vaja vähem vaeva näha ning andis küll väikse eelise vahepeal elu nautimisega liiale näinud Tysoni ees. Spordiennustajate ja nii mõnegi kasiino poolt ennustati talle siiski 10% võiduvõimalust.


Matši jälgides ei jäänud muljet, et ringis näeme ammu oma kõrgajast kaugel olevaid mehi. Mõlemad mehed liikusid aktiivselt ja jagasid kombinatsioone nii pähe kui kehasse. Tyson oli endiselt plahvatusliku kiirusega ning niisuguse kogemusega poksija võib ka selles vanuses vastasele väga palju kahju teha.
Matši lõppedes kuulutati tulemus viiki, kuigi paljud pidasid võitjaks Tysonit. Mõlemad poksijad olid viigiga rahul, kuid kindlaid lubadusi veel ringi tulla ei andnud. 

Ent nüüd avas oma suu järjekordne poksikuulsus Evander Holyfield, kes on samuti legend poksimaailmas.

Tysoni ja Holyfieldi ajalugu

Tyson ja Holyfield olid 90ndatel kõige vaenukam ja tulisem vastasseis poksimaailmas. Peeti kaks matši, millest esimese võitis 1996. aastal 11 raundi tehnilise nokaudiga Holyfield. Kordusmatš, mis toimus järgmisel aastal, läks ajalukku sündmusega, kus Tyson hammustas vastast kõrvast, väites, et Holyfield tegi talle korduvalt keelatud lööke, millele kohtunik ei reageerinud. Tyson diskvalifitseeriti ning Holyfield oli taas ringist väljunud – küll ilma pisikese tüki kõrvata, ent meistritiitliga.  

Kuna vana sportlik vimm on üleval ning maailmas on miljoneid fänne, kes sooviksid näha kahe titaani kolmandat võitlust, siis kasutab meelelahutusmaailm kindla peale võimalust matš korraldada.

58- aastane Holyfield arvab, et matš võib teenida kuni 200 miljonit dollarit tulu, mida mõlemad on ka lahkesti nõus heategevusse suunama. Matšile ennustatakse ka suuremat tasulist vaatajaskonda, kui seda oli Tysoni ja Jonesi kohtumises. 

Uskumatud mehed

Vaadates poksimaailmas toimuvale, siis tore on tõdeda, kuidas vanemas eas härrasmehed tulevad oma mugavustsoonist välja, ajavad end vormi ning lähevad poksiringi. Kindlasti on üheks põhjuseks soov aidata abivajajaid, kuid eks spordipisik ja võitlusjanu leegitseb igas sportlases igavesti. Jääme ootama poksimaailmast huvitavaid vastasseise ning üllatavaid tulemusi.

Comments are closed.