Parim soojuspump ja õhksoojuspump 2019

Uuel aastal uus ja mugavam kütteseade! Soojuspumbad on kaasaegsed kütteseadmed, mis on võitnud paljude koduomanike südamed oma lihtsuse ja efektiivsuse poolest. Parim soojuspump kütab talvel soojaks ja suvel jahutab siseruume. Kuidas valida sobiv ja parim õhksoojuspump koju ja kontorisse?

Milline valida – õhk-õhk või õhk-vesi soojuspump?

Parimad soojuspumbad leiab eelkõige tehniliste näitajate põhjal, küllaga tuleb ka arvestada enda ruumi iseärasuste ja suurusega. Väiksematesse korteritesse ja kontoritesse on hea valik õhk-õhk soojuspump. Parim õhk-õhk soojuspump nii koju kui ka büroosse kütab ning jahutab ruume ja on lihtsalt kasutatav. Õhksoojuspumbad suudavad väga hästi kütta ära avaramad korterid ja kontorid.

Õhk-vesi soojuspump on kütteseade suuremasse hoonesse – tervesse büroohoonesse, elumajasse. Parimad õhk-vesi soojuspumbad kütavad terve maja ja soojendavad ka tarbevee säästlikult.

Parim õhksoojuspump 2019 kasutab vähe elektrit

Parimad soojuspumbad (nii õhk- kui ka õhk-vesi soojuspumbad) on kõrge kasuteguriga ehk COP näitajaga. Kasutegur iseloomustab, kui palju rohkem soojusenergiat seade suudab kulutatud elektrienergiast toota. COP on tavaliselt vahemikus 3-5, mida kõrgem on näitaja, seda parem soojuspump on. Parim õhk-õhk ja õhk-vesi soojuspump on hea kasuteguriga ning kasutab energiat säästlikult. Soetades uut soojuspumpa pööra tähelepanu selle COP näitajale.

Inverter-tüüpi soojuspumbad on tark valik

Parimad õhk-vesi soojuspumbad ja õhk-õhk soojuspumbad on mitmet moodi efektiivsed ja funktsionaalsed. Nutikas on valida alati inverter-tüüpi kütteseade, sest just selline on parim soojuspump. Õige on ka öelda, et just inverter-tüüpi seaded on parimad soojuspumbad 2019, kuna need suudavad ise automaatselt reguleerida kompressori pöörete sagedust ja seetõttu on need efektiivsed ka äärmuslike välitemperatuuride puhul. Näiteks suudavad inverter-tüüpi parimad soojuspumbad töötada väga hästi, kui välistemperatuur on madal ning sisetemperatuuri tuleks suurendada mitme kraadi võrra. Sama kehtib ka suvise perioodi puhul, kui oluline on siseruume jahutada.

Vali alati parim soojuspump, mis on inverter-tüüpi!

Parima soojuspumba valimisel soovitame konsulteerida edasimüüjatega, kes oskavad soovitada just sinule sobivat liiki soojuspumpasid.

Comments are closed.