Nipid, et koduaia sügistöödega kiirelt ühele poole saada

Talvel on küll aias kõige vähem tegutsemist, ent see ei tähenda, et võiks juba sügiskuudel jalad seinale visata ja puhkama asuda. Selleks aga et kevadel töörohkus konti ei murraks ja ei peaks esimesena muredega tegelema hakkama, tasub sügistööd hoolikalt ära teha. Kõige paremini kulgevad sügistööd muidugi heade tööriistade abil.

Lehepuhuriga muru puhtaks!

Lehepuhurid ja leheimurid on suurepäraseks abiliseks langenud lehtede aiast koristamisel. Tõesti, kui aias on paar väiksemat lehtpuud, ei ole nende kokku rehitsemine kuigi suur ettevõtmine, kuigi ka siin tuleb jälgida, mida osta. Lehereha on plastikust ja kerge ning kasutaja pikkusele sobiv.

Töö veelgi mugavamaks muutmiseks on lehepuhurile ja imurile Profikeskus e-poest võimalik juurde osta lisatarvikuid. Näiteks purustusnuga, et juba kokku kogutud lehed peeneks puruks muuta. Selle saab omakorda kompostikasti viia, et siis kevadel juba tagasi peenrale tõsta. Kasulikuks osutub kindlasti ka kogumiskott, mis päästab hilisemast lehtede kotti toppimise vajadusest.

Mitmeti kasutatav aiakäru

Üks töövahend, mida sügistöödel kindlasti tarvis läheb, on korralik aiakäru. Tõenäoliselt on see isegi üks terve aia kõige multifunktsionaalsem tööriistu, sest leiab kasutust läbi terve aasta. Ükskõik, kas transpordid taimejäätmeid, lehehunnikuid, lillesibulaid, tööriistasid või pakud lastele meelelahutust ja kärutad neid mööda aeda ringi. 

Käru peaks olema piisavalt suur, et sellega annaks asju transportida aga samas piisavalt väike, et see su panipaika ära mahuks. Võid valida, mitme rattaga käru paremini sobiks. Kaherattaline käru on stabiilsem ja sobib paremini raskemate koguste transportimiseks. Üherattaline käru on väga hea manööverdusvõimega ja on klassikalisem valik. Kindlasti peab käru olema aga kergekaaluline, et selle kasutamine juba koos koormaga liiga raskeks ei muutuks.

Kas sul survepesur on juba olemas?

Sügistööde alla kuulub kindlasti tööriistade ja muude aiatarvikute eest hoolitsemine ning nende talvekorteriks valmis sättimine. Üks osa hooldusest on korralik puhastus ja STIHL kvaliteetne survepesur on siinkohal tõeliseks heaks abiliseks. Ei ole vaja ka kõige kallimat mudelit osta, sest keskmise kodukasutaja jaoks on väike survepesur juba täiesti piisav.

Aiamööbli puhastamiseks on parem kasutada algul väiksemat veesurvet, et näha kuidas materjal reageerib. Terrassi puhastamiseks tasub ehk juurde osta spetsiaalne hari, millega ka kõige kangekaelsemast mustusest jagu saab. Ja muidugi saab survepesurit kasutada kõikide aiatööriistade puhastamiseks. Lõpp leotamisele ja nühkimisele, sest survepesur tuleb appi!

Et tööriistad kestaksid!

Tavaliste aiatööriistadega piisab nende pesemisest, puhastamisest ning seejärel korralikust kuivatamisest või kuivada laskmisest. Kõik metallterad ning ka liikuvad metallosad peaks ära õlitama, mis jällegi aitab tööriistade eluiga pikendada.

Kindlasti on aias bensiiniga töötavaid tööriistu – mõtle näiteks muruniidukile, lehepuhurile ja  trimmerile. Bensiini ei tohiks jätta üle talve paaki, sest hakkab see materjali söövitama, mis omakorda võib kaasa tuua filtri ummistuse ja seejärel juba hulga suuremaid probleeme. Õli vahetamise võib aga kevadesse jätta. Samamoodi peab niiduvahendid – trimmerid, murutraktorid, muruniidukid – puhtaks pesema, kuna rohumahl on võrdlemisi happeline ja hakkab niiduki metallosi söövitama. 

Kuigi see nõuab aega ja energiat, siis tööriistade korrashoid on kindlasti samm, mida ei tasu vahele jätta. Korralikult hooldatud tööriistadega on mugavam töötada ja need ka kestavad kauem. Selliselt võid julgelt investeerida kvaliteetsetesse töövahenditesse Farron veebipoest ja tead, et need teenivad sind hästi ka aastate möödudes.

Comments are closed.