Mängud, mis teevad tuju heaks – kuidas leida endale sobiv?

Iga päev ei ole sinu päev kuid kui pere on koos ning sõbrad ka, leiab igaüks omale võimaluse tuju veidi parandada. Mida võtta koos ette õhtul, kui väljas möllab torm, vihma sajab hooti ning kuskile mujale ei ole vaja minna?

Kõige eelduste kohaselt leidub igas majapidamises mingi lauamäng või pakk kaarte, millega saaks meelt lahutada nii sõprade kui ka perega. Millised mängud sobivad enim tuju tõstmiseks ning kas sellele on ka teaduslik tõendus, miks see juhtub? Muidugi, ning järgnevalt näitame teile 5 erinevat mängu, mis on teaduslikult tõendanud end.

Lauamängude reaalne eesmärk on seltskondliku suhtluse arendamine, kognitiivsete oskuste lihvimine ning enda harimine. Tihti peale mõeldakse välja mänge, mis põhinevad reaalses elus toimuvatele sündmustele (näiteks kirurg). Kirurgimäng on siiski veidi ülepaisutatud nalja viskamise eesmärgil.

Kasiinodes kasutatakse slotimasinate puhul muinasjutulisi tegelasi või väljamõeldud uute lugude peakangelasi. Slotid on üks neist mängudest kasiinodes, mida mängitakse ajahetkel, kus inimese emotsionaalne seisund on neutraalne. Võidu korral on ka slotimasin see, mis tõstab tuju. Heidma aga hetkeks pilgu eemale hasartmängudest, millised on teised tuju tõstvad mängud? 

  1. Twister on üks neist mängudest, mida saab ideaalis mängida paaris. Põrandale asetatud mängulaud on mitme ruutmeetri suurune ning kaetud mitmevärviliste ringidega, millele asetatakse inimese kehaosa, vastavalt keerutatud kombinatsioonile. Füüsiliselt on tegemist küllaltki väljakutsuva mänguga, kus kehaline pingutus nõuab suurt vaeva. Jooga asendid sarnanevad suuresti põrandal sisse võetud asenditele. Twister pakub kõigile mängijatele suurt rõõmu ning paneb südamest naerma pahvatama ka kõik pealtvaatajad. Seni kuni keegi haiget ei saa, on kõik ok. Siiski tuleb olla ettevaatlik, et oma paarilisele haiget ei tee.
  1. Aliase mängu mängitakse nii lapseeas kui ka täiskasvanuna ning vahvaid kogemusi saavad sellest mõlemad. Aliase mäng on turule saabunud eestlaste põhjanaabritelt soomlastelt ning kandis kõigepealt hoopis muud nime. Tactic firmamärgi all turustatavat mängu toodetakse nii originaal kui junior versioonina. Tuju tõstva mänguna kulmineerub Aliase mäng kindlasti edetabeli tippu. Mängu ülesandes tuleb paarilisele lahti seletada kaardilt loetav sõna, väljend või ese. Siiski kaasneb selle mänguga ka kindlad reeglid ning ajapiirangud mängu vältel. 
  1. Cards Against Humanity – kindlasti paljudele tuttav kaardimäng on mõninga aastaga vallutanud täiskasvanute seas populaarsuse. Tumeda huumoriga põimitud kaardimäng ei ole kindlasti mõeldud lastele ning mängimiseks koos vanavanematega, seega tuleb olla natuke ettevaatlik, et ka kaasnev mängu seltskond oleks täiskasvanud eas. Pimedam elupool ning raske huumor panevad naeratuse näole ka kõige kalgima südamega mängijal. Raske on mitte naerda, kui vastused ning küsimused on enesehülgavalt musta huumoriga.
  1. Risk on üks maailma tuntumaid ning enim armastatud lauamänge, mis võib väldata kuni nädalaid. Perekondlikus seltskonnas on Risk alati aukohal ning on piisavalt lihtne et mängida koos lastega. Suuremate sündmuste tarbeks on loodud erinevaid Riski versioone. 

Lauamängud ning seltskondlikud koosistumised võimaldavad luua õhkkonna, mille eesmärk on siiski meele lahutamine ning aja koos veetmine. Kui aga lauamängudest jääb väheks, saab internetist googeldada erinevaid muid versioone ning oma tuju parandamiseks võib mängida ka veidi mustema huumoriga vürtsitatud mänge. Paaridel soovitatakse samuti mängida Adult versioone.

Comments are closed.