Kuidas valida köögikombaini?

Kui sa otsid endale köögikombaini, siis tuleks vaadata mõnda põhiasja, et olla kindel, et ostad endale hea köögikombaini, mis on vastupidav ning mida on lihtne kasutada.

 1. Otsi turvalukku. Mängi sellega poes, et näha, kas seda on lihtne kasutada. Kas selle osad tunduvad olevat tugevad või jätavad need mulje nagu need võiksid liikumisraskuse või halva kvaliteedi tõttu katki minna? Turvaluku funktsiooni on katki minemise korral keeruline ja kulukas parandada.
 2. Vaata selle hoiustamise võimalusi. Juhtme jaoks hoiupesa ja teiste lisade jaoks seadmesisese hoiustamise võimaluse olemasolu on väga kasulik omadus, sest nii ei lähe need kaduma ega saa hoiustamise ajal viga.
 1. Veendu, et köögikombainil oleksid terad, mida sa kasutad sõltuvalt oma toiduvalmistamise stiilist kõige rohkem. Kui sa ei ole kindel, kas köögikombainiga tulevad kaasa ka sulle huvipakkuvad terad, siis küsi abi klienditeenindaja käest, kuid enamasti oma köögikombainidega kaasas:
 • Sabatier tera – standardne S-kujuline tera
 • Tükeldamise ketas – tükeldab köögi- ja puuvilju
 • Viilutamise ketas – viilutab puu- ja köögivilju
 • Julienne ketas – teeb pikki, õhukesi köögi- ja puuviljalõike
 • Taigna tera – labad ei ole nii kumerad kui sabatier teral
 • Friikartuli ketas – teeb praadimise jaoks laaste
 • Puhastaja või mahla valmistamise terad – erineva tüübi ja kasutamiseesmärgiga
 1. Otsusta, milliseid täiendavaid lisasid sa kasutad. Kui su köögikombainil on juba palju funktsioone, siis ei ole sul vaja lisade pärast muretseda, aga kui sa vaatad odavamaid tooteid, siis võivad neil olla ainult kõige tavalisemad terad ning sa pead ostma uhkemaid lisasid. Küsi enne ostmist enda käest, kui tõenäoliselt sa lisaterasid kasutaksid, sest need võivad osutuda mõttetuks raharaiskamiseks.
 1. Kui sa kasutad köögikombaini tihti, siis eelista kallimat mudelit. Saad lisasumma eest tugevama ja vastupidavama mootori ja tarvikud, köögikombain on vaiksem ja stabiilsem ning sureb sagedase koormava kasutamise ajal vähem tõenäolisemalt välja. See on eriti oluline toitlustusettevõttes töötades, aga ka koduses kasutamises. Kui sa ei kasuta köögikombaini just kuigi tihti, teenib sind hästi ka odavama hinnaklassi köögikombain.

  Soovitused
 • Köögikombainid võivad võtta palju ruumi. Arvesta sellega enne, kui sa endale selle väikesesse kööki või korterisse ostad. Võid osta ka miniversiooni; küsi müüjalt nõu.
 • Võrdle enne poodi minemist internetis erinevaid köögikombaine. Vaata erinevaid pakkumisi, näiteks Hansapost pakub BOSCHi köögikombainid kategoorias 100 päevast raha tagasi garantiid.
 • Mõned eelistavad ainult blenderit – kuigi need ei lõika toitu erinevateks imelisteks kujudeks, saavad need sellegipoolest puhastamisega hakkama ning kui sul ongi vaja ainult seda, siis võib blender ja nugadekomplekt olla parem ja ruumi kokkuhoidvam valik.

Comments are closed.