5 Nippi, kuidas hambad tervena hoida

Me kõik soovime, et meil oleks ilusad ja terved hambad. Järgides neid lihtsaid suuhügieeni nõuandeid, võite kindel olla, et Teie hambad on korras ning kaitstud.

1. Korrapärane harjamine
Alustame kõige lihtsama viisiga, kuidas hambaid puhtana hoida ehk hammaste harjamisega. Kaks korda päevas ja ca kolm minutit pesta hambaid hambaharjaga. Hoidke harja 45. kraadise nurga all ning pehmelt puhastage hamba pinda üles-alla ning paremale-vasakule liigutustega. Viimaks harjake ka keele pealispind ning suulagi, et eemaldada bakterid, mis võivad tekitada halba hingeõhku.

2. Hambaniidiga puhastamine
Me teame, et see on tüütu ja lihtsalt unustatav pärast harjamist, kui on vaja kiirelt välja tormata või magama minna. Siiski hambaniidiga puhastamine aitab teile eemaldada toidujäägid ja teised kahjulikud ained, mis paiknevad sügavamal hammaste vahel, kuhu hambaharjaga alati ei ulatu. Soovitame hambaniiti kasutada vähemalt üks kord päevas.

3. Hambaarsti külastamine
Te peaksite külastama oma hambaarsti vähemalt kaks korda aastas, kontrollimaks oma suu täielikku hügieeni. Kui tunnete, et viimasest visiidist on liiga kaua möödas, siis broneeri hambaravi aeg juba täna.

4. Õige toitumine
Te vajate palju kaltsiumi oma hammaste ja luude tugevdamiseks. Soovitame juua piima, rikastatud apelsinimahla, süüa jogurtit, brokoli, juustu ja muid piimatooteid. Võite võtta ka kaltsiumi põhiseid toidulisandeid vastavalt oma vanusele. Lisaks tugevdavad D- ja B-vitamiinid Teie igemeid ja hambaid et need ei veritseks ega praguneks.

5. Suuvee kasutamine
Suuvesi ei ole kohustuslik ja mitte kõik suuveed pole alati kasulikud. Soovitame kasutada neid tooteid, mis sisaldavad endas listeriini. See aitab tappa ja samas ka säilitada vajalike baktereid meie suus, mis aitavad hoida head hingeõhku ning tugevdavad hambaid. Suuvesi ei suuda siiski hoolitseda üksi hammaste eest, kuid harjamise, hambaniidiga puhastamise, hambaarsti juures kontrollis käimise ja korraliku toitumise kõrval on suuveega loputamine kindlasti suur boonus Teie hammaste tugevaks kaitseks.

Comments are closed.