Kaunite kiharate saladus

Meile tuntava vedela šampooni ajalugu ulatub aastasse 1927. Selle leiutajaks oli Hans Schwarzkopf. Schwarzkopfi tooted on tänase päevani äärmiselt populaarsed ja armastatud nii tavakasutajate kui ka elukutseliste juuksurite seas. Šampoon on ette nähtud juuste ning peanaha puhastamiseks rasust ja mustusest.

Tänapäeva poodides on eri šampoonide valik äärmiselt laialdane. Leidub kõigile soovijatele midagi. Olgu selleks niisutav, silendav, taastav või turgutav šampoon. Samuti on välja toodud eri juuksetüüpidele mõeldud produktid. Näiteks šampoon, mis on mõeldud värvitud, kahjustatud, rasustele või kuivadele juustele. Lisaks on väga efektiivsed šampoonid saadaval teaduspõhise lähenemise poolest tuntud apteegikosmeetika valikus.

Ometi on õiget šampooni pahatihti päris keeruline valida. Eriti seetõttu, et valik on nii lai. Kuidas siis valida enda juuksetüübile vastavat šampooni?

Siinkohal on oluline ära määratleda milline on Teie peanaha ja juuste olukord. Oluline on ka kasutada palsamit peale šampooniga pesemist. See hoiab Teie juuksed tervena ja kergesti hooldatavana.

Kui šampoon on mõeldud peamiselt peanaha puhastamiseks, siis palsam hoiab juukseotsad tugeva ja tervena. Peale määratlemist milline on Teie peanaha olukord ning kui kiiresti juuksed määrduvad on oluliselt lihtsam valida endale õiget šampooni.

Oluline on ka aegajalt tooteid vahetada ja kombineerida. Seda seetõttu, et juuksed on pidevas muutumises. Loomulikult võib olla raske valida uut produkti kui oled pikalt kasutanud ühte ja sama toodet ning see tundub sobivat.

Räägime lühidalt ka sulfaadist šampoonis. Teadupoolest sulfaat ei pruugi just kõige paremini juustele mõjuda. Ometi on valdavas osas šampoonides just see aine sees. Miks siis nii?

Sisuliselt on erinevad sulfaadid soolad. Just sulfaadid puhastavadki peanahka ning muudavad šampooni vahuseks. Tänapäeval on välja toodetud ka paljud looduslikud šampoonid, mis on erinevate sulfaatide vabad. Need on peaaegu sama efektiivsed nagu sulfaatidega šampoonid. Mõned küll ei pruugi jätta nii puhast tunnet juustesse, kuid kindlasti leiab erinevate toodete proovimisel oma juuksetüübile selle õige.

Kokkuvõtvalt võibki öelda, et just erinevate toodete proovimine aitab selle õige toote Sinu jaoks. Nagu eelnevalt mainitud siis tasuks kindlasti erinevate tootjate šampoone ja palsameid kombineerida ning ei tasu karta, et erinevate firmade tooted ei anna soovitud tulemust.

Comments are closed.