Garaažibokside hindadest Tallinnas

Talv on tulekul. “Winter is coming, brace yourselves”, tsiteerides hittsarja Game Of Thrones. Mida tähendab aga talv auto omanikule?

  • Vähem parkimiskohti maja ümber, sest mõnedki on lund täis tuisanud või lükatud
  • Ebamugavamat manööverdamist libedates parklates
  • Lume rookimist autolt enne sõitu
  • Auto soojendamist enne sõidu alustamist

Kõigest sellest tulenevalt on lumisel hooajal seetõttu suurem nõudlus garaazhibokside ostmisele ja üürimisele. Siin on lühike ülevaade nende hindadest Tallinnas. Oleme kõrvale jätnud turul olevad erilahendused, nagu müüa arendusprojekt garaazhiboksidega, või garaazhiboksid ja laopind. Samuti parkimiskohad ja parkimiskorrustel asuvad parkimiskohad, et keskenduda ainult eraldi boksidele.

Tallinnas on palju pakkumisi

Tallinnas on novembri algul pakkumisel 162 garaazhide alla liigituvat kuulutust, neist 94 müügikuulutust.

Kalleimad garaazhiboksid asuvad Tallinna Kesklinnas.

Keldrimäe 3 asuva maa-aluse garaazhiboksi kuulutuses on hinnaks 12 500 €. Väärtust tõstvate teguritena tuuakse välja tööstusvoolu. Ka turvalised garaažiuksed tõstavad väärtust, pakkudes boksis oleva vara omanikule meelerahu.

Narva mnt 16c asuva garaazhiboksi hind kuulutuses on 11 000 €. Siin on väärtust tõstvaks teguriks kanal, mis lubab auto all remondiga toimetada. Samas sobib kanal ka eraldi panipaigaks näiteks rehvidele.

“Mägedes” on maa-aluste garaazhibokside hinnad neljakohalised

Kinnisvarakuulutustes küsitakse Õismäel ja Mustamäel majade vahel maa-aluses parklas asuvate parkimisbokside eest reeglina 5000 – 10 000 €. Leidub ka odavaimaid ja kalleimaid erandeid.

Hinna määrab siin parkimiskohtade nappus paneelmajade vahel, ning maa-aluseid hästi turvatud garaazhibokse ei ole turul palju. Suur osa infost liigub müüjate ja ostjate vahel ka väljaspool internetti, mistõttu internetti jõudvad kuulutused ei peegelda tegelikku hinda. Tõenäoliselt on paljudes tehingutes hind mõnevõrra madalam, kui internetis nähtuv.

Odavaimad boksid asuvad Nõmmel ja Järvel

Hinnaga 2000 – 5000 € leiab internetist garaazhibokside pakkumisi Nõmmel Värsi tänaval, ning Kristiines, Järve asumis Laine tänaval. Nende bokside ümbruses on tasuta parkimine ning hooviga eramajad, kus on ruumi autot parkida.

Seetõttu on nõudlus eraldiseisvale auto parkimiskohale pigem väike. Bokse kasutatakse tihti ka asjade ajutiseks ladustamiseks.

Ülevaate tõi teineni garaaziuksedsoodsalt.ee, 2017. novembri alguses kv.ee kinnisvaraportaalis olevate kuulutuste alusel.

Comments are closed.