Enam armsamaks minna ei saa: valime pehmeid mänguasju

Plüüsist mänguasjad on lapsepõlve ja toredate mängude lahutamatuks osaks. Need on arendavad, kuid sobivad ka lihtsalt mõnusaks lõunauinaku või öise une kaaslaseks. Lisaks on see suurepärane võimalus lapse tuba soodsalt, mänguliselt ja nupukalt kaunistada. Tavaliselt kujutame pehmeid mänguasju ette kui väga armsaid koopiaid päris loomadest. Ilmselt on meil kõigil olnud mõni kallis kaisukaru, kutsikas või jänku. Kaasaegsed mänguasjatootjad pakuvad selliseid tooteid väga laias valikus – vaata ise ja vali oma lapsele sobivaim. Ära unusta otsides ka lastega nõu pidada: nii saad paremini teada, mis neile meeldib, ning ka uue mänguasja kojutulek muutub palju toredamaks.

Traditsioonilised plüüsist loomad on alati kindel valik

Juba mainisime mõnda väga populaarset traditsioonilist plüüsist mänguasja, mis on igal juhul suurepäraseks valikuks. Erinevad plüüsist loomad ja nendega mängimine ergutavad lapse kujutlusvõimet, samuti arendavad need empaatiat ja armastust päris loomade vastu. Eelistada tasub pastelseid värvitoone, mis muudavad mänguasjad realistlikumaks. Nii täidavad need suurepäraselt harivat funktsiooni, õpetades lapsi erinevaid loomi tundma. Kui plaanid lemmiklooma soetada, aitavad plüüsist mänguasjad lapsel ka uue pereliikmega tuttavaks saada ja käituma õppida veel enne, kui päris loom koju jõuab.

Õpi mängides loomi tundma – nii mereloomi kui roomajaid, aga ka müstilisi loomi!

Tavalised pehmed mänguasjad ei ole sugugi piiriks. Mängu kaudu saab ka palju erinevamaid loomi tundma õppida. Selleks tasub osta näiteks roomajaid või mereloomi kujutavaid mänguasju. Need võivad välja näha tõeliselt mõnusad ja pilkupüüdvad, nende lõbusad ja mängulised värvid tõstavad tuju ning kaunistavad lastetuba. Erinevaid loomi õpetavad tundma plüüsist kilpkonnad, kaheksajalad või kalad. Ära unusta ka fantastilisi loomi tuntud koomiksitest või muinasjuttudest: suurepäraselt sobivad näiteks draakonid ja ükssarvikud.

Toiduained: uusim pehmete mänguasjade trend

Tänapäeval ei kujuta pehmed mänguasjad sugugi ainult loomade maailma. Järjest populaarsemad on ka… toiduained. Jah, Sa nägid õigesti: pehmete mänguasjade hulka tasub lisada plüüsist köögivilju või isegi küpsetisi. Need näevad väga lõbusad ja armsad välja ning sobivad suurepäraselt igapäevasteks mängudeks. Noorematel lastel aitavad need tutvuda erinevate toiduainetega, mis järk-järgult muutuvad nende tervisliku ja täisväärtusliku toitumise osaks. Veidi vanematel lastel sobivad need aga meeleolukaks sisustuselemendiks, mis võib lõpuks samuti oma tee mängudesse leida.

Isegi loodusnähtused pole pehmetele mänguasjadele piiriks

Rohkem kui kümme aastat tagasi ujutas mänguasjapoed üle plüüsist lillede laine. See pani aluse uuele mängasjade suundumusele, mis on vahepeal veelgi edasi arenenud. Tänapäeval on lihtne osta erinevaid loodusnähtusi kujutavaid mänguasju: taimedest, päikesest, vikerkaarest või pilvedest saavad stiilsed sisustusdetailid, mis meeldivad nii väikestele kui ka suurtele lastele.

Comments are closed.