5 põhjust puhata Eestis

Kiire igapäevaelu juures on raske leida aega, et käia oma kodukohast kaugemal Eestit avastamas. Puhkuse saabudes aga tulevad pähe mõtted hoopiski eksootilisematest kohtadest, kui oma kodumaa. Ööd hotellis võõras linnas ja teine atmosfäär on leitavad ka Eestis.  Toome välja viis põhjust, miks puhata just Eestis.

Eesti on täis kauneid sihtkohti

Ei ole vaja kodust kaugele minna, et leida mõni kaunis koht, olgu sa pärit siis Lõuna-Eestist või Põhja-Eestist. Küsimus on pigem selles, kas aega avastamiseks on üks päev või terve nädal.

Kas sind huvitavad mõisad, kaunid loodusvaated või huvitavad söögielamused – kõik see on siinsamas kodumaal olemas.

Talvel tasub eriti külastada Otepääd, Eesti armastatud talvepealinna. Suvel on hinnatud sihtkoht Pärnu ja päikeseline liivarand. Igaüks leiab oma.

Ringreis autoga

Meie riik on küll väike, aga siinkohal tuleb see meile ka kasuks. Paki pere autosse, paak täis ja ringreis võibki alata. Vahemaad ei ole Eesti piires märkimisväärsed, seega võib ühe reisiga terve riigi läbi sõita. Sel moel avastad oma kodumaa kohta mõndagi uut ja põnevat.

RMK puhkealad

Kui aga õhtu jõuab kätte, aga ööbimiskohta siiani leidnud ei ole, siis tulevad appi RMK puhkealad. Kogu Eesti on täis telkimisalasid, mis on varustatud ka lõkkepuude ja tualetiga. Selle juures kõige meeldivam on see, et kukrut kergitama ei pea. Kui aga telkimine pole päris sinu jaoks, on olemas ka RMK majad, mida saab rentida.

Säästa raha

Välismaa puhkust planeerides on siiski vaja mõnda aega raha kõrvale panna ja ka kohal olles kulub üsna palju. Plaanides reisi Eestis säästad raha lennupiletite, takso, turismimaksude ja muude lisakulutuste pealt, mis paratamatult välisreisiga kaasnevad.

Rabad ja metsarajad

Kui on plaanis aktiivselt puhkust värskes õhus veeta, siis rabasid ja metsaradasid on Eestis palju. Rabamatk on midagi nii kehale kui hingele, sealne vaikus ja puhtus annab tõelise puhkuse tunde. Metsaradadel jalutamise saab suvel ühendada marjakorjamisega ning sügisel ämbritega seeni koju vedada.

Eestis on mitmeid võimalusi toreda puhkuse veetmiseks. Missugune neist meeldiks Sinule? Mitmed huvitavad puhkuseideed leiad portaalist Cityout.ee

Comments are closed.