Rahavajadus

väikelaenudMuidugi võib tekkida küsimus, miks üldse peaks tagatiseta laenu võtma ja miks ei ole inimestel endal piisavas koguses raha. Väga tihti kohtab meedias arvamust, et elada ei tohiks palgapäevast palgapäevani ning igal inimesel peaks olema säästukonto, mida täiendatakse igakuiselt ja millele kogunenud raha kasutatakse vaid hädaolukordades. See on nii öelda pehmendus, mida kasutada, kui tavapärased sissetulekud ootamatult kokku kuivavad.

Eri allikad soovitavad, et kogutud rahasumma peaks töö kaotusel võimaldama praegusel tasemel äraelamist mõnest kuust kuni aastani. Kuid tagavararaha ei ole mõeldud ainult juhuks, kui tööd pole, vaid samamoodi võib säästukontole kogutud raha kasutada erinevates olulistes olukordades, kus ei ole võimalik pikemat aega raha säästa: näiteks on vaja kiirelt remontida kas kodu või autot, osta uus kodumasin, katta ravikulusid või alustada ettevõtlust.

Selge: säästukonto on midagi, mille olemasolu olulisust ei saa seada küsitavuse alla ja mille täiendamist ei tohiks unustada. Aga kui säästukonto on olemas, siis miks on üldse vaja laenudele mõelda? Väga lihtsalt põhjusel: säästukonto omamine ja sellele regulaarselt raha kandmine ei tähenda, et sellest alati abi on.

Esiteks võib ootamatu rahavajadus tekkida mitmel korral lühikese ajaperioodi jooksul, kui tagavaraarvel olev raha on juba esimese hädaolukorra peale ära kulutatud.

Teiseks ei pruugi kogutud summast piisata, isegi kui raha on kõrvale pandud juba aastaid ning vahepeal ei ole sentigi ära kulutatud.

Kiire ja mugav

Siin tulebki appi tagatiseta väikelaen, mille abil saab hädavajalikud kulutused ilma probleemideta ära katta. Muidugi on tagatiseta laenuga saadav laenusumma väiksem, kui tagatisega laenu puhul, ent sellel on omad eelised. Eelistest ja miinustest saab lugeda täpsemalt näiteks lehekülgedel minuraha.eetagatisetalaen.ee, Wikipedia lehelt Laen jne.

Tagatisega laen tähendab, et sinul on vaja otsida kas käendajaid või pantida oma vara. Lisaks riskile on vaja laenuandjal tagatise väärtust hinnata ning teha kindlaks, kas see katab soovitavat laenusummat või mitte. See kõik aga võtab aega. Tagatiseta väikelaen tähendab, et pole vaja kulutada aega tagatise hindamisele ning laenuvormistamine võib võtta vaid paar minutit ning raha kantakse kontole juba mõne minuti jooksul. Muidugi ka võimalus ööpäevaringseks teeninduseks!

Tagatiseta väikelaen ei tähenda aga ei halvemaid intressi- ega tagasimaksetingimusi, vaid laenulepingu tingimused võivad olla sinu jaoks isegi kasulikumad, kui otsustades mõne suure laenu kasuks.

Comments are closed.