Parim madrats teenib sind kaua

Madrats, mis on aastaid või suisa aastakümneid võrdlemisi hästi töötanud, kaotab varem või hiljem need head omadused. Unustada ei saa sedagi, et kasutaja muutub ajaga. Lapse- ja noorukieas kasvatakse pikemaks, lisanduda võib kaalu või tekkida terviseprobleeme, mis nõuavad hoopis teistsugust tuge ning madratsit. Ja ainult õige madrats ning parim voodi aitavad üheskoos garanteerida kvaliteetse une.

Tea, mida sa otsid ja mida vajad

Kindlasti tasub keskenduda sellele, et leida parim madrats, mis sobib just sinuga. Muidugi on turul olemas populaarsemad ja levinumad tooted, ent ühtegi madratsit ei tasu soetada puhtalt seetõttu, et see on kõige populaarsem. Jah, on tõenäosus, et see sobib ka sulle, aga päris pimesi ära osta. Isegi kui sa valiksid kõige kallima ja modernse madratsi, kui see ei sobi su kehaga, on tulemuseks rahutu uni ning kanged lihased. Tutvu madratsi näitajate ja omadustega ning loe juba madratsi soetanute jäetud arvamusi ja kommentaare.

Mugavuse juures tulevad arvesse madratsi suurus, jäikus või pehmus ning kasutatud materjalid ja nende jaotus. Võrreldes erinevate tootjate madratseid, ei saa näitajaid päris üks-ühele võrrelda. Jah, mõõdud ja materjalid on reeglina ülekantavad, ent oluline vahe tuleb mängu madratsi jäikuse kirjeldamisel. Mis on ühe brändi eriti jäik, võib teisel brändil olla hoopis keskmine jäikus. Mugavust saab sättida ka kattemadratsi abil, mis võib olla jäigem või pehmem. Lisaks on parim kattemadrats abiks, et kaitsta põhimadratsit mustumise ning määrdumise eest.

Rohkelt variante, mille seast valida parim madrats

Päris pikalt oli lävinud arvamus, justkui jäik madrats oleks see parim madrats. Just see pakkuvat parimat toetust kehale, lihastele ja tagab parima ööune. Tegelikult ei vasta see tõele. Liiga jäik madrats põhjustab ebamugavaid survepunkte ning takistab selgrool loomulikkus asendis olemist.

Sama kehtib ka pehmete madratsite kohta. Muinasjuttudest tuttavad kohevad ja luksuslikud madratsid ei ole sugugi mugavad, kui sa vajud sügavale madratsi sisse ning toestus on olematu. Heaks tasakaaluks on mitme tsooniga madratsid. Reeglina on need puusade ja õlgade osas pehmemad ning keha keskosas jäigemad.

Kui sa leiad sobiva madratsi, tasub sellesse investeerida. Me veedame nii suure osa ajast voodist, et see peab olema heas vormis ning kõikidele vajadustele ja soovidele vastav. Tasub mõelda ka pikaajalisuse peale. Kallis madrats, mis kestab kümme aastat, on lõpptulemusena soodsam, kui odav madrats, mis on vaja paar aastat hiljem välja vahetada.

Comments are closed.